REKLAMA

2500 zł za pracę w KOD. Maksymalnie

 • Autor: GP
 • 01 lipca 2016 09:10
2500 zł za pracę w KOD. Maksymalnie Mateusz Kijowski w czasie spotkania z innymi działaczami Komitetu Obrony Demokracji. (fot.:ruchkod.pl)

• Mateusz Kijowski przewiduje, że zarząd Komitetu Obrony Demokracji niedługo będzie wynagradzany za swoją pracę w stowarzyszeniu.
• Płaca ma oscylować między minimalną krajową (1850 zł) a kwotą 2500 zł.
• Kijowski argumentuje, że działanie w KOD to już pełnoetatowe zajęcie.

Mateusz Kijowski podał w wywiadzie dla "Faktu", ile będą zarabiać członkowie zarządu Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Osoby zasiadające w ścisłym kierownictwie organizacji mają dostawać za działalność dwa i pół tysiąca złotych.

Kijowski precyzował potem w Wirtualnej Polsce, że nie jest to dokładna kwota pieniędzy, które mają otrzymywać działacze, a górny pułap wynagrodzeń.

- Wynagrodzenie w KOD może mieścić się w widełkach pomiędzy pensją minimalną, a kwotą dwóch i pół tysiąca złotych brutto - wówczas mówimy o przedziale 1850 do 2500 zł.

Organem, który ma zdecydować o szczegółach pensji będzie Komisja Rewizyjna KOD.

Czytaj: Poparcie dla KOD od legendy "Solidarności"

- Pomysł pensji dla członków zarządu zrodził się, gdyż jest to praca na cały etat, a często nawet więcej - uzasadniał tę zmianę polityki płacowej stowarzyszenia Kijowski. - Nie powinno więc nikogo dziwić, że za taki wysiłek należy się zapłata. Jest to naturalny proces, choć staramy się, by wynagradzanie było ustalone w sposób jak najbardziej przejrzysty i czytelny.

Lider KOD przypomina, że nie jest to w żadnym wypadku kwota pozwalająca mówić, że się bardzo dobrze zarabia.

- Jakość pracy jest powiązana z wynagrodzeniem. Można powiedzieć, że jest to element pewnego rodzaju profesjonalizacji z naszej strony - uzasadnił Kijowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • zet 2016-09-01 21:36:22
  To jest szansa na płacenie alimentów. Brawo
 • martin 2016-07-01 13:11:30
  a to ciekawe , co będzie produkował p. Kijowski ??? podziały miedzy Polakami ?? nienawiść płatną ???. KOD miał być ruchem obywatelskim lecz jak widać zmienia się w firmę do obrażania przeciwników politycznych , siania nie zgody i nienawiści miedzy Polakami . Jeszcze jedno kto będzie finansował owa firmę KOD-ziarzy . Do czego to dochodzi????????????????????????????
 • wili 2016-07-01 12:26:13
  a skad ten kijowski ma pieniadze na pensje przeciez nie tak dawno mial zaleglosci w alimentachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA