REKLAMA

26 mln zł na odprawy dla posłów. Po ile dostaną przegrani?

  • Autor: TM
  • 03 września 2015 09:18
26 mln zł na odprawy dla posłów. Po ile dostaną przegrani? Każdy poseł, który przegra, może liczyć na trzykrotność miesięcznego uposażenia. Fot. sejm.gov.pl

26 mln zł zarezerwowała w tym roku Kancelaria Sejmu na odprawy dla posłów, którzy ponownie nie dostaną się do Sejmu. Przegrani otrzymają po blisko 30 tys. zł

Każdy obecny poseł, który przegra, może liczyć na trzykrotność miesięcznego poselskiego uposażenia, które wynosi 9 tys. 892 zł 30 gr brutto (do odprawy nie wlicza się miesięcznej, wynoszącej 2 tys. 569 zł i 53 gr, diety parlamentarnej netto).

Ci, którzy wybory przegrają otrzymają na konto po blisko 29,7 tys. zł brutto - donosi ”Dziennik Łódzki”.

Odprawy otrzymają także posłowie, którzy sami zrezygnowali ze startu w wyborach oraz ci, którym partie nie zapewniły miejsca na listach wyborczych.

To m.in. Radosław Sikorski, Jacek Rostowski, Ryszard Kalisz, Stanisław Żelichowski, Adam Hofman, Andrzej Biernat i Marcin Mastalerek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA