REKLAMA

3 tys. zł miesięcznie. Kukiz'15 chce dodatkowego zaopatrzenia dla kombatantów

  • Autor: Rynekaptek.pl/JS
  • 03 marca 2016 18:02
3 tys. zł miesięcznie. Kukiz'15 chce dodatkowego zaopatrzenia dla kombatantów Rzymkowski: Celem projektowanej regulacji jest wsparcie tych osób, które są już w podeszłym wieku, brakuje im środków na godną egzystencję (fot. facebook/Tomasz Rzymkowski)

Klub Poselski Kukiz’15 skierował we wtorek, 1 marca, do marszałka projekt ustawy dotyczącej dodatkowego zaopatrzenia dla kombatantów II wojny światowej.

- Zakres podmiotowy ustawy obejmuje wszystkich żołnierzy, działaczy formacji zbrojnych, walczących od 1 września 1939 roku, aż do okresu po zakończeniu II wojny światowej i walk z okupantem sowieckim – wyjaśnił poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).

Jak dodał, celem projektowanej regulacji jest wsparcie tych osób, które są już w podeszłym wieku, brakuje im środków na godną egzystencję, lekarstwa, a poświęciły swe życia dla Ojczyzny.

Według założeń, dodatkowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł dla kombatantów oraz 1,5 tys. zł dla wdów i wdowców po kombatantach, miałyby być wypłacane już od czerwca br.

Czytaj całość na: rynekaptek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA