REKLAMA

40 mln zł z resortu zdrowia na dzienne domy opieki medycznej

  • Autor: Rynekseniora.pl/JS
  • 23 marca 2016 17:28
40 mln zł z resortu zdrowia na dzienne domy opieki medycznej Pilotażowy program miał ruszyć od 1 lipca b.r., ale na razie sprawa nieco ucichła (fot. PTWP)

• Dzienne domy opieki medycznej to nowy rodzaj placówek medycznych, które Ministerstwo Zdrowia uruchomi za unijne pieniądze.
• Mają być przeznaczone dla osób niesamodzielnych, zwłaszcza po 65 r.ż.

Dzienne domy opieki medycznej (DDOM) mają powstawać jako wyodrębniona strukturalnie część placówki podstawowej opieki zdrowotnej, kompleksu szpitalnego, poradni geriatrycznej. Mogą być także odrębnym podmiotem leczniczym posiadającym pełne zabezpieczenie do prowadzenia diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej osób niesamodzielnych, w szczególności osób starszych (powyżej 65. r. ż).

W DDOM jednocześnie będzie mogło przebywać maks. 15 pacjentów.

Pierwszeństwo w przyjęciach w tych placówkach będą miały osoby po 65 r.ż., a ich udział w ogólnej liczbie osób zakwalifikowanych do pobytu powinien stanowić trzy czwarte łącznej liczby pacjentów.

DDOM w ramach PO WER mają funkcjonować przez trzy lata (2016-2017). Projekt ma charakter pilotażowy, służy wypracowaniu pewnego standardu opieki. Od 2018 r. wypracowany model będzie wdrażany w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Na tworzenie takich domów resort przeznaczył 40 mln zł, pochodzących ze środków unijnych.

Pilotażowy program miał ruszyć od 1 lipca b.r., ale na razie sprawa nieco ucichła.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA