REKLAMA

43 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą dobrze, źle - 36 proc.

  • Autor: PAP/rs
  • 25 października 2017 18:57
43 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą dobrze, źle - 36 proc. - Ponad dwie piąte badanych (43 proc.) uważa, że sprawy w naszym kraju zmierzają w dobrym kierunku Fot. Shutterstock.com

- Ponad dwie piąte badanych (43 proc.) uważa, że sprawy w naszym kraju zmierzają w dobrym kierunku. Nieco mniej respondentów, bo 36 proc. ocenia bieg spraw w Polsce negatywnie, uważając, że sprawy w naszym kraju idą w złą stronę. 21 proc. respondentów nie ma określonego zdania na ten temat - wynika z badania Kantar Public.

• 43 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, podczas gdy odwrotne zdanie ma 36 proc. badanych, a 21 proc. nie ma zdania na ten temat.

• Pozytywnie stan polskiej gospodarki ocenia 62 proc. respondentów, negatywnie 24 proc., a zdania nie ma 14 proc.

- W porównaniu do wyników z września, o 5 punktów procentowych zwiększył się odsetek ocen pozytywnych (z 38 proc. do 43 proc.) a zmniejszył się odsetek osób negatywnie oceniających kierunek biegu spraw w naszym kraju (o 7 punktów procentowych). Nieco zwiększył się natomiast odsetek osób niezdecydowanych (wzrost o 2 punkty procentowe) - dodano.

Rekordowo wysokie są oceny stanu polskiej gospodarki.

- W październiku, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, o 5 punktów procentowych zwiększył się odsetek osób, które uważają, że polska gospodarka znajduje się w stanie rozwoju (z 57 proc. do 62 proc.). Zmniejszył się odsetek osób, które sądzą, że gospodarka jest w kryzysie (z 30 proc. do 24 proc.) - napisano.

Badanie zrealizowano w dniach 6-11 października 2017 metodą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 1056 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA