REKLAMA

500+ może mieć problem z naborem wniosków 1 kwietnia

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 25 lutego 2016 14:25
500+ może mieć problem z naborem wniosków 1 kwietnia Minister Elżbieta Rafalska (fot.:yourube.com)

• Samorządy mogą nie zdążyć z przygotowaniami do programu 500+.
• Chodzi m.in. o nakładkę informatyczną na programy komputerowe, które będą służyć wdrażaniu programu.
• Problemem jest także konieczność zatrudnienia nowych pracowników potrzebnych do obsługi 500+. W samorządach zatrudnia się pracowników w konkursach - a to trwa.

W kwietniu ma ruszyć rządowy program Rodzina 500+. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacane w gminach, jednak samorządowcy alarmują, że na razie są do tego nieprzygotowani.

Programy komputerowe dostępne dopiero 30 marca

Jak wyjaśnia prezydent Lublina Krzysztof Żuk chodzi m.in. o nakładkę informatyczną na programy komputerowe, które będą służyć wdrażaniu programu.

- Wstępnie wiadomo, że nakładki te będą dostępne dla nas w końcu marca, co oznacza, że brak będzie czasu na przeszkolenie pracowników. Musimy sobie bowiem wyraźnie powiedzieć, że tego nie da się uruchomić z dnia na dzień – mówi Krzysztof Żuk. – Tam, gdzie możliwe, bo rozumiem, że niekiedy są bariery szybszego działania, prosilibyśmy o wcześniejszy dostęp do tego oprogramowania.

Czytaj dalej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA