REKLAMA

500 plus, Beata Szydło: Posłowie PO nie powinni wypowiadać się na temat polityki prorodzinnej

 • Autor: PAP/AT
 • 07 lipca 2017 11:25
500 plus, Beata Szydło: Posłowie PO nie powinni wypowiadać się na temat polityki prorodzinnej Dosyć tego, szanowni państwo, żeby były ciągłe ataki i poniżanie posłów Prawa i Sprawiedliwości i ludzi z nami związanych - powiedziała premier (Beata Szydło, fot. premier.gov.pl)

"Program Rodzina 500 plus - był potrzebny, jest realizowany w sposób doskonały i przynosi dobre efekty - powiedziała premier Beata Szydło.

• Przez osiem lat nie potrafiliście tego zrobić - powiedziała premier do opozycji podczas głosowań nad zmianami w ustawie dotyczącej m.in. programu 500 plus.

• Posłowie Platformy Obywatelskiej w ogóle nie powinni wypowiadać na temat polityki prorodzinnej - podkreśliła.

Szydło zabrała głos po tym, jak minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska odpowiedziała Magdalenie Kochan (PO), która krytykowała program 500 plus.

"Zanim ktokolwiek z was przyjdzie tutaj, na tę mównicę i odniesie się w taki sposób do pani minister Rafalskiej, to radzę spojrzeć w lustro" - powiedziała premier.

"Dosyć tego, szanowni państwo, żeby były ciągłe ataki i poniżanie posłów Prawa i Sprawiedliwości i ludzi z nami związanych. Doprowadzacie do tego, że agresja i brak kultury, i te emocje, które nakręcacie, prowadzą m.in. do takich czynów, których ostatnio doświadczyła pani poseł Krystyna Pawłowicz" - powiedziała premier w Sejmie.

"Tutaj jesteśmy po to, żeby debatować merytorycznie i żeby rozmawiać o problemach, tych, które są ważne dla Polaków" - zaznaczyła.

Odnosząc się do uwag opozycji, co do polityki prorodzinnej rządu, powiedziała, że w wyniku działań Prawa i Sprawiedliwości o 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. "To jest wystarczający dowód na to, że ten program - program Rodzina 500 plus - był potrzebny, jest realizowany w sposób doskonały i przynosi dobre efekty" - powiedziała premier.

"Można oczywiście wychodzić tutaj na mównicę, stosować populistyczne wypowiedzi, mówić populistyczne rzeczy po to, żeby przypodobać się wyborcom. Tylko że przez osiem lat nie potrafiliście tego zrobić" - podkreśliła premier Szydło.

Dyskusja podczas głosowaniami nad poprawkami opozycji do projektu przebiega burzliwie; marszałek ogłosił w pewnym momencie trzy minuty przerwy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Podatki na 500+ 2017-07-10 12:16:41
  Do eustaoko: Aleś gościu przywalił mocną argumentacją! Z daleka czuć PISowskiego trolla bez wyobraźni. Co do polityki rodzinnej, podobno Polska jest w rozkwicie a gospodarka szaleje. Dlaczego więc wszystko drożeje, lasy są rąbane bez opamiętania a PIS podwyższa cenę paliwa? Czyżby nie starczało na 500+?
 • eustaoko 2017-07-10 12:08:05
  Do Eust: To Ty bzdury pleciesz, więc zamilcz POkrętaczu.
 • Eust 2017-07-07 22:35:33
  Pani premier wypowiada sie w sprawie rodziny. Ma pani 1 dziecko i bezproduktywne! Jak wyglądałby swiat jakby wszyscy mieli po 1 księdzu, gdzie obowiazuje celibat. Pani powinna milczec, tak jak i Kaczyński!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA