REKLAMA

500 plus, Elżbieta Rafalska: PiS nie chce zapędzić kobiet do domu. Daje wolność i wybór

  • Autor: PAP/AT
  • 08 marca 2017 12:29
500 plus, Elżbieta Rafalska: PiS nie chce zapędzić kobiet do domu. Daje wolność i wybór Zdaniem minister mówienie o tym, że PiS chce zapędzić kobiety do domu, do kościoła nie ma podstaw (Elżbieta Rafalska, fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

• Minister rodziny Elżbieta Rafalska oceniła, że program 500 plus zmienił pozycję kobiet w rodzinie.
• Rząd PiS chociażby przez program 500 plus daje wolność i wybór - wyjaśniła.
• Podobnie jest - jak mówi - z obniżonym przez PiS wiekiem emerytalnym kobiet do 60.roku życia.
•  Nie mówimy kobietom: idź na emeryturę. Mówimy: decyduj sama - tłumaczy.

"Rząd PiS chociażby przez program 500 plus daje wolność i wybór" - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Kobieta, która była matką rodziny wielodzietnej dostała wsparcie w wysokości 1,5-2 tys. zł. Jeżeli w rodzinie zdarzała się przemoc to mogła podjąć decyzję o wynajęciu mieszkania, o uniezależnieniu się ekonomicznym. Te pieniądze dawały jej samodzielność, zmieniły jej pozycję w rodzinie" - argumentowała Rafalska w radiowej Trójce.

Czytaj też: Podwyżki dla kobiet efektem 500 plus?

Podobnie z obniżonym przez PiS wiekiem emerytalnym kobiet do 60.roku życia. "Nie mówimy kobietom: idź na emeryturę. Mówimy: decyduj sama, ty wiesz najlepiej, co dla ciebie jest dobre, dla twoich osobistych i rodzinnych decyzji. To jest ta wolność, a nie wrzucenie kogoś w określony schemat" - tłumaczyła i dodała: "dajemy prawo kobietom do dokonania wyboru".

Zdaniem minister mówienie o tym, że PiS chce zapędzić kobiety do domu, do kościoła nie ma podstaw. Jak mówiła, w 2016 roku według rankingu PwC sytuacja Polek na rynku pracy poprawiła się. "Bezrobocie kobiet maleje, a udział kobiet w zatrudnieniu w umowach stałych wzrasta. Dzięki temu w ciągu jednego roku 2016 (w rankingu PwC) awansowaliśmy o trzy miejsca. Nie zapędzamy kobiet do kuchni, do domu" - podkreśliła Rafalska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Skorumpowany zakilka stów 2017-03-08 13:03:18
    PIS korumpuje społeczeństwo na koszt przyszłych pokoleń aby tylko obecne żniwa trwały jak najdłużej. To jedyny powód 500+ i wcześniejszej emerytury. Swoja drogą 500+ rzeczywiście zmienił pozycję kobiety w rodzinie. Nareszcie mąż ma się za co napić.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA