REKLAMA

500 plus: Kaczyński zazdrosny o sukces przypisany Rafalskiej?

  • Autor: GP
  • 30 sierpnia 2016 13:29
500 plus: Kaczyński zazdrosny o sukces przypisany Rafalskiej? Pozycja minister Rafalskiej w PiS nie do końca podoba się prezesowi partii, Jarosławowi Kaczyńskiemu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Z informacji prasowych wynika, że Jarosława Kaczyńskiego niepokoi powiązanie programu 500 plus z osobą minister Elżbiety Rafalskiej.
• Osobisty stosunek Kaczyńskiego ma się przełożyć na możliwą kandydaturę Rafalskiej do funkcji wiceszefowej PiS.
• Partia wybierze zastępców Kaczyńskiego we wrześniu.

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PiS, "Fakt" dowiedział się, że lider formacji Jarosław Kaczyński ma być podejrzliwy wobec minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Wedle ustaleń gazety, Kaczyńskiego irytuje przypisywanie sukcesu programu 500 minister Rafalskiej.

Pod koniec lipca miało mieć miejsce osobiste spotkanie Kaczyńskiego i Rafalskiej, w którym obie strony "przekazały sobie pretensje osobiście".

W tle tematu pojawić się miała też ewentualna promocja w partii Rafalskiej. Ma do niej nie dojść właśnie ze względu na wspomniane osobiste animozje. PiS w pierwszej połowie września będzie decydować o kierownictwie partii. Na tę chwilę spekuluje się, że dwa nazwiska są pewne w nowym składzie kierownictwa partii rządzącej. 

Do rangi wiceszefów partii mają zostać podniesieni wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.

Obecnie wiceprezesami PiS są premier Beata Szydło, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam Lipiński.

W pierwszych dniach lipca tego roku PiS wybrało swojego prezesa. Niezmiennie pozostaje nim od stworzenia partii (w 2001 roku) Jarosław Kaczyński. Kandydaturę Kaczyńskiego poparło 1008 delegatów, 7 było przeciw, jeden się wstrzymał. Kaczyński był jedynym kandydatem w wyborach przeprowadzonych podczas sobotniego kongresu partii w Warszawie.

Lider PiS Jarosław Kaczyński. (fot.: pis.org.pl)

Kaczyński zaznaczył w przemówieniu po ogłoszeniu wyników, że 26 lat stoi na czele partii (przed PiS kierował Porozumieniem Centrum ).

- To naprawdę czas bardzo długi. Zastanawiałem się nad tym, czy stanąć do wyborów po raz kolejny. Jeśli Bóg pozwoli, po zakończeniu tej kadencji będzie to 30 lat. Bardzo, bardzo długo - powiedział w lipcu Kaczyński.

Elżbieta Rafalska jest politykiem PiS w parlamencie od 2004 roku. Była delegatem partii najpierw do Senatu, potem do Sejmu (w ławach przy Wiejskiej zasiadała w VI, VII kadencji, zasiada w VIII). W poprzednim okresie rządów PiS (2005 do 2007) była wiceministrem w resorcie, którym obecnie kieruje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PO-PSL-SLD hańba i WSTYD! 2016-09-11 14:05:15
    Do Henry: ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!!!Jak Kaczyński może być ZAZDROSNY o coś co SAM STWORZYŁ!!!? ("parlamentarny.pl"- jest przeciw Pis!!! a pozytywnie pisze o ZŁODZIEJACH z PO-PSL-SLD i PONowoczesna!!!! zwróć uwagę na zdjęcia(foto) jakie zamieszcza karykatury z PiS ,a jakie piękne z PO i innych antypolskich ugrupowań!!!..
  • Henry 2016-08-30 18:15:24
    Dziennikarze to jednak zdolny naród - spojrzą tylko na Kaczyńskiego i już wiedzą, kogo lubi, lub kogo nie lubi. Słowem -jasnowidze! Najwięcej takich jest w GW i TVN - geniusze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA