REKLAMA

500 plus. Ministerstwo Rodziny chwali się wynikami badań CBOS

  • Autor: GP
  • 20 października 2016 17:25
500 plus. Ministerstwo Rodziny chwali się wynikami badań CBOS Osobą pilotującą program 500 plus jest minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Na zdjęciu druga z prawej. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Ministerstwo Rodziny zdecydowało się pochwalić kolejnymi dobrymi informacjami o programie 500 plus.
• CBOS zbadał, jak wygląda realizacja programu. Z badań wynika, że zdecydowana większość Polaków nie ma problemów z wypełnieniem wniosku o 500 plus.
• Z badania wynika też, na co Polacy wydają rozdane przez rząd fundusze.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przytacza kolejne statystyczne dane opisujące sytuację programu 500 plus. Briefing na ten temat odbył się w czwartek (20 października) w Warszawie, w siedzibie resortu.

Badanie wykonał CBOS. W nim można przeczytać, że 54 proc. pytanych ocenia wniosek o 500 plus za "dość łatwy" do wypełnienia, 36 proc. nie ma z nim najmniejszych problemów ("bardzo łatwy"). Przeciwnego zdania jest 7 proc. pytanych, którzy uznali wniosek za "dość trudny" do wypełnienia.

W kolejnych informacjach resortu rodziny można sprawdzić, jak ważne są dla rodzin fundusze dostarczane do budżetu rodzinnego w ramach 500 plus oraz, na co wydawane jest 500 zł na dziecko.

Program 500 plus jest sztandarową, realizowaną od kwietnia obietnica wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA