REKLAMA

500 plus na pierwsze dziecko? Schetyna składa obietnice

  • Autor: aw/PAP
  • 26 lipca 2017 20:41
500 plus na pierwsze dziecko? Schetyna składa obietnice Zrobimy wszystko, żeby rozszerzyć tę formułę o pierwsze dziecko - mówił o 500 plus Grzegorz Schetyna

Jestem gwarantem tego, że PO zbuduje koalicję wyborczą, która odbierze Polskę z rąk PiS - mówił lider PO Grzegorz Schetyna. Zadeklarował, że PO rozszerzy program 500 Plus o pierwsze dziecko. Zapewnił też, że jego formacja nie zamierza organizować polityki zapraszania uchodźców do Polski.

Schetyna był pytany w środę (26 lipca) w TVN24, czy PO chce zachować program 500 Plus w niezmienionej formie. "Zrobimy wszystko, żeby rozszerzyć tę formułę o pierwsze dziecko" - zadeklarował lider PO. Jak uzasadnił, chce aby pomoc finansowa dotarła do Polaków zakładających rodziny i do rodzin o modelu 2+1.

"Bardzo twardo o tym mówię. Uważam, że ten program (500 Plus) zostanie i będzie musiał zostać. On musi być sprawiedliwie dedykowany, czyli musi docierać do tych, którzy naprawdę potrzebują, ale także do trzech milionów rodzin 2+1" - podkreślił szef PO.

Odnosząc się do kwestii przyjmowania do Polski uchodźców, Schetyna zaznaczył, że PO nie będzie prowadzić "welcome policy", czyli polityki prouchodźczej i nie będzie organizować polityki zapraszania uchodźców. "Ale uważam, że trzeba w tej sprawie być solidarnym z krajami Europy, które ten problem mają" - oświadczył.

W ocenie Schetyny, jeżeli Europa oczekuje od Polski gestu solidarności, to Polskę stać na taki gest i przyjęcie kilkudziesięciu kobiet z dziećmi. "Taki gest jest w Europie oczekiwany i jego nie ma, rząd PiS-u nie jest w stanie takiego gestu wykonać" - ocenił. "Polska musi być solidarna z Europą, w tym wypadku w wymiarze symbolicznym, ale to jest potrzebne i oczekiwane" - dodał.

Schetyna pytany, czy byłby gotowy przed wyborami oddać przywództwo w partii, stwierdził: "ja nie uciekam". "Zostałem wybrany, jako szef PO, po to, żeby wygrać z PiS-em. Po ośmiu latach i ośmiu zwycięstwach, PO przegrała dwa ostatnie wybory" - zauważył.

"Jestem gwarantem tego, że PO zbuduje taką koalicję wyborczą, która odbierze Polskę z rąk PiS-u" - oświadczył. "Uważam, że ta koalicja będzie po wodzą PO, a PO będzie z przewodniczącym Grzegorzem Schetyną" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Marcin 2017-07-27 00:15:45
    Gorzej od Pisu być już nie może
  • lena 2017-07-26 21:49:08
    Ha, ha, ha! Zrobicie wszystko żeby się dorwać znowu do korytaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA