REKLAMA

500 plus nie dla nieszczepionych dzieci?

  • Autor: AT
  • 22 sierpnia 2017 10:57
500 plus nie dla nieszczepionych dzieci? Obowiązkowe szczepienia dla dzieci by dostać 500 plus? (fot.fotolia)

Rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień nie powinni mieć prawa do świadczenia 500 plus - uważa krakowski radny, Łukasz Wantuch.

Krakowski radny Łukasz Wantuch proponuje ciekawy pomysł na rozwiązanie problemu uchylania się od obowiązku szczepień dzieci przez rodziców. W liście do resortu rodziny napisał, że według niego wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą dodatku 500 plus. Zdaniem Wantucha rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień, nie powinni mieć prawa do świadczenia w wysokości 500 zł miesięcznie - podało Radio Zet.

Czytaj też: Powikłania po szczepieniach: Państwo będzie płacić odszkodowania

Radny podzielił się swoim pomysłem w liście do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Jak przekonuje, tą drogą można rozwiązać narastający problem "nieszczepienia dzieci przez rodziców, wprowadzanych w błąd fałszywymi informacjami medycznymi i prasowymi, w szczególności związkami między autyzmem a szczepionkami" - poinformował Radio Zet.

Według radnego, wypłata 500 plus mogłaby być uzależniona od dołączenia ksero książeczki zdrowia lub zaświadczenia od lekarza o odbyciu obowiązkowych, bezpłatnych szczepień. Dokument taki byłby składany raz w roku od 2018 roku wraz z innymi przy wniosku o wypłatę 500 plus - proponuje radny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA