REKLAMA

500 plus: Wyrok sądu uwzględnił świadczenie w sprawie o alimenty

  • Autor: PAP/GP
  • 21 kwietnia 2016 07:58
500 plus: Wyrok sądu uwzględnił świadczenie w sprawie o alimenty Program 500 plus jest sztandarowym projektem PiS. (fot.:flickr.com/domena publiczna)

Zapadł pierwszy wyrok, w którym świadczenie przyznane w ramach rządowego programu 500 plus stało się powodem odmowy wnioskowanej przez matkę dziecka podwyżki alimentów. Ministerstwo już zapowiada doprecyzowanie przepisów – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wyrok został wydany w Rzeszowie. W uzasadnieniu napisano, że "matka może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu 500 plus" - pisze gazeta.

- Nie widzę podstaw do nieuwzględniania świadczeń uzyskiwanych w ramach programu przy ustalaniu wymiaru obowiązku alimentacyjnego rodziców. Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci celem świadczenia jest "częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka" - mówi cytowany przez dziennik adwokat Krzysztof Świeczkowski.

Przeczytaj: Beata Szydło w USA

Zdaniem dziennika takie rozumowanie będzie prowadzić do pogorszenia sytuacji dzieci z rozbitych rodzin.

- Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy jest zostawili - podsumowuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA