REKLAMA

500+ pozwoli podarować dziecku samochód lub mieszkanie?

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 09 lutego 2016 12:33
 500+ pozwoli podarować dziecku samochód lub mieszkanie? Maciej Kudyba, ekspert BGŻOptima: Już 100 zł odłożone co miesiąc na konto oszczędnościowe po 18 latach przyniesie ponad 26 tys. zł zysku

• Już 100 zł odłożone co miesiąc na konto oszczędnościowe po 18 latach przyniesie ponad 26 tys. zł zysku.
• Inwestując całe 500 zł, rodzice będą mogli podarować dziecku dobrej klasy samochód.

Podarować dziecku na 18 urodziny ok. 100 tys złotych? To możliwe. Jeżeli zamiast wydać, zainwestuje się np. pieniądze z programu „Rodzina 500 plus”. Ile możemy zyskać, to już zależy od odkładanej kwoty i sposobu inwestowania.

- Możemy myśleć o bardziej konserwatywnym oszczędzaniu środków z programu „Rodzina 500 plus” lub też bardziej aktywnym. W pierwszym przypadku mówimy o koncie oszczędnościowym, w drugim wariancie o funduszach inwestycyjnych rynku pieniężnego. Osoby akceptujące bardziej ryzykowne rozwiązania mogą myśleć o funduszach mieszanych – mówi newsrm.tv Maciej Kudyba, ekspert BGŻOptima.

Już 100 zł odłożone co miesiąc na konto oszczędnościowe po 18 latach przyniesie ponad 26 tys. zł zysku. Inwestując całe 500 zł rodzice będą mogli podarować dziecku dobrej klasy samochód. Jak to możliwe? Pokazują to różne warianty oszczędzania: minimalistyczy, w którym odkładamy co miesiąc 100 zł, pośredni – 300 zł i wersję zakładająca przeznaczenie na przyszłość dziecka pełnych 500 zł. Zysk z każdej opcji został obliczony według trzech scenariuszy inwestycyjnych. W pierwszym założenie jest takie, że średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji przez 18 lat wyniesie 2,5 proc., w drugim będzie to 4,2 proc., w trzecim 5,3 proc.

Pierwszy scenariusz jest mocno konserwatywny, odpowiedni dla osób o niskiej tolerancji na ryzyko inwestycyjne, zainteresowanych lokowaniem środków na koncie oszczędnościowym. Drugi również jest mocno zachowawczy, obrazuje strategię inwestowania np. w fundusze pieniężne. Trzeci uwzględnia nieco wyższym profil ryzyka i odnosi się do inwestycji w fundusze mieszane.

Czytaj całość na Pulshr.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA