REKLAMA

500 tys. podpisów pod referendum ws. reformy oświaty

  • Autor: PAP/JS
  • 21 marca 2017 16:32
500 tys. podpisów pod referendum ws. reformy oświaty Posłanki Nowoczesnej Joanna Schmidt i Katarzyna Lubnauer. (fot. twitter)

Nowoczesna złożyła w ZNP podpisy ws. referendum dotyczącego reformy edukacji - powiedziały posłanki Nowoczesnej Joanna Schmidt i Katarzyna Lubnauer.

• W całej Polsce zebrano 500 tysięcy podpisów przeciw reformie oświaty.

• Katarzyna Lubnauer uważa, że przygotowana przez PiS reforma edukacji to "eksperyment na dzieciach".

• O tym, czy referendum edukacyjne się odbędzie, zdecyduje Sejm.

• Pytanie, jakie komitet referendalny chce zadać Polakom brzmi: "Czy jest pan/pani przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku".

Podczas konferencji przed siedzibą Związku Nauczycielstwa Polskiego posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt poinformowała, że zakończył się pierwszy etap zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum dot. reformy edukacji. Zaznaczyła, że akcja ta będzie jeszcze kontynuowana.

"Dziś Nowoczesna składa w ZNP zebrane podpisy. Wiemy, że w całej Polsce zebrano ich 500 tysięcy przeciw reformie oświaty PiS. Zbieramy dalej podpisy, bo każdy z nich to głos sprzeciwu wobec rządu Beaty Szydło. To nie tylko wniosek referendalny, ale również brak zgody na psucie państwa" - powiedziała Schmidt.

Przypomniała, że w swoim expose premier Beata Szydło podnosiła, iż podczas jej kadencji najważniejszy będzie głos suwerena. "Podpisy pod wnioskiem o referendum szkolne jest jego wyrazem i głosem sprzeciwu na niszczące Polskę rządy PiS. Proszę nie robić Polakom na złość, pani premier" - mówiła Schmidt.

Z kolei wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przekonywała, że przygotowana przez PiS reforma edukacji to "eksperyment na dzieciach".

"Reforma edukacji odbije się na dzieciach. Składamy teraz część podpisów, które zebraliśmy i zbieramy dalej, by pokazać, że jesteśmy silnie w tę akcję włączeni. Uważamy, że ta reforma na wiele lat wpłynie na stan edukacji. PiS szykuje Polakom złe podręczniki, luki w wykształceniu" - mówiła posłanka Nowoczesnej.

Zaapelowała do Polaków, by włączali się w akcję zbierania podpisów przeciw reformie oświaty.

Pomysłodawcą referendum jest ZNP, a w skład komitetu wspierającego inicjatywę wchodzą przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych, m.in.: "Rodzice przeciwko reformie edukacji", koalicja "Nie dla chaosu w szkole", Krajowe Porozumienie Rodziców i Rad Rodziców, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, OPZZ, PO, Nowoczesna, Razem i Inicjatywa Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wili 2017-03-21 20:25:38
    Panie Szmid i Lubnauer to wyjatkowe kobiety ,ktore jeszcze niewim przez kogo oplacane destabilizuja panstwo polskie ,ale oczywiscie One uwazaja ze tylko One maja racje chron BOZE polske przed takimi ludzmi jak nowoczesna i jeszcze jedno najprawdopodobnie gdyby PiS zaproponowal zmiany z klas osmioklasowych na gimnazja to nowoczesna rowniez bylaby przeciw poniewaz ludzie z nowoczesnej to jest stwor resotowych dzieci ktorym nigdy nie dziala sie krzywda natomiast teraz widza ze moze im stac sie krzywda podnosza larum przy kazdej ustawie tego rzadu ,ale temu rzadowi bedzie bardzo ciezko przetrwac z ta zgraja poniewaz oni tworzyli przez 26 lat swoja polske budujac TVN POLSAT RMFFM radio ZET i cala siec gazet ktore oglupiaja polakow , ja wierze w rozsadek wyborcow i nie pozwola sie zmanipulowac ludziom pokroju Szmid lubnauer petru gasik pichowicz oraz schetynie szczerbie i innym cwaniakom z PO i nowoczesnej ktorzy kierowani sa przez balcerowicza i ludziom jego pokroju ktorzy doprowadzili do tego ze polacy po 26 latach tak zwanej demokracji zarabiaja po 300euro skandal ludzie nie dajcie sie zwariowac i nie wierzcie w ich obietnice podczas debaty o wotum nieufnosci dla rzadu beaty szydloREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA