REKLAMA

500 zł na dziecko, MRPiPS: Wypłatę będzie można zamienić na pomoc rzeczową

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy/JS
  • 15 stycznia 2016 12:26
500 zł na dziecko, MRPiPS: Wypłatę będzie można zamienić na pomoc rzeczową Pracownik organu wypłacającego świadczenie 500 zł, na podstawie informacji od pracownika socjalnego, będzie mógł zamienić wypłatę choćby na pomoc w formie rzeczowej (fot. Catherine Scott/wikipedia/CC BY-SA 2.0)

• W przypadku sygnałów o marnotrawieniu świadczenia u rodziny będzie przeprowadzony wywiad środowiskowy.
• Pracownik wypłacający świadczenie będzie mógł zamienić pieniądze na pomoc w formie rzeczowej.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci wprowadzający program rodzina 500 plus, przeszedł uzgodnienia międzyresortowe. Ministerstwa zgłosiły swoje uwagi. Po analizie i uwzględnieniu uwag, został skierowany do konsultacji społecznych. Uwagi i opinie zgłoszone w trakcie konsultacji będą przedmiotem szczegółowych analiz.

Jednym z problemów, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, są uwagi dotyczące możliwości marnotrawienia świadczeń wychowawczych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) postanowiło rozwiać wątpliwości.

"Projekt ustawy zawiera możliwe do zastosowania w nadzwyczajnych sytuacjach, mechanizmy zapobiegające marnotrawieniu świadczeń. Będzie to takie samo rozwiązanie jak obowiązujące od wielu lat w ustawie o świadczeniach rodzinnych" - wyjaśnia resort.

Czytaj całość na www.portalsamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA