REKLAMA

500 zł na dziecko, Rafalska: Samorządy dostaną dodatkowe pieniądze na "Program 500+"

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 28 stycznia 2016 10:27
500 zł na dziecko, Rafalska: Samorządy dostaną dodatkowe pieniądze na "Program 500+" - Projekt 500+ jest realizowany zgodnie z harmonogramem i wejdzie w życie w kwietniu - informuje Rafalska (fot.mpips.gov.pl)

• Samorządy będą realizowały Program 500+ jako zadanie zlecone.
• MRPiPS da pieniądze na realizację programu.
• Roczny koszt świadczeń to 22 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 16 mld zł.

- Projekt 500+ jest realizowany zgodnie z harmonogramem i wejdzie w życie w kwietniu, natomiast samorządy z pewnością poradzą sobie z jego realizacją - dostaną na niego dodatkowe środki" - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

- Samorządy będą realizowały program jako zadanie zlecone i dostaną na ten cel - moim zdaniem - całkiem niezłe pieniądze, bo 2 proc. na obsługę tego zadania. Samorządy wykonują też inne zadania zlecone i one sobie zorganizują prace - powiedziała Rafalska.

Przypomniała, że w Polsce jest ponad 2400 gmin i podkreśliła, że w małych samorządach, gdzie liczba złożonych wniosków nie będzie duża, samorządy bez problemu - jak to już obecnie sygnalizują - przygotują się do tego dobrze.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • radar 2016-01-28 12:12:43
    Co ma wejść w kwietniu jak nie ma jeszcze ustawy , data zbieżna jest z prima aprilis.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA