REKLAMA

6-latki nie muszą iść do I klasy - pomysły miast na organizację

  • Autor: pulshr.pl
  • 01 lutego 2016 11:50
6-latki nie muszą iść do I klasy - pomysły miast na organizację "Pracujemy nad tym, aby jak największa liczba dzieci znalazła miejsca w przedszkolach." (fot. Sztuka Dwadziesciaczteryh/Flickr.com/CC BY-SA 2.0)

6-latki obowiązkowo w zerówkach w szkole, dodatkowe oddziały w przedszkolach, a nawet budynkach gimnazjów - to pomysły największych podlaskich miast na realizację przepisów, na podstawie których 6-latki nie muszą już obowiązkowo iść do I klasy.

Wg danych magistratu, w białostockich przedszkolach samorządowych i placówkach dotowanych przez samorząd, jest w sumie blisko 3,3 tys. dzieci urodzonych w 2010 roku.

Rodzice mają czas do końca marca na decyzję, czy ich pociechy mają iść do szkoły, czy zostać w przedszkolu, ale miasto na własne potrzeby już analizuje sytuację. Z ankiet, jakie przeprowadzono w przedszkolach, wynika, że jedynie 16 proc. rodziców deklaruje chęć posłania sześciolatków do szkół, natomiast 84 proc. chciałoby zostawić swoje dzieci w przedszkolach. Dlatego we wrześniu w Białymstoku trzeba będzie zapewnić dodatkowe 2,4 tys. miejsc w przedszkolach, by spełnić wymogi ustawowe.

"Pracujemy nad tym, aby jak największa liczba dzieci znalazła miejsca w przedszkolach. Od września 2016 roku jesteśmy zobowiązani zapewnić miejsca wszystkim cztero- i pięciolatkom, a od września 2017 roku – wszystkim trzylatkom. Według szacunków, w istniejących obiektach można zapewnić ok. 1,8 tys. miejsc, a utworzyć należałoby ok. 600 nowych" - poinformowało PAP biuro komunikacji społecznej magistratu.

Czytaj więcej na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-02-01 12:28:46
    Jak z powyższego wynika to tych światłych, nie podatnych na propagandę rodziców jest niewiele. Zmasowana propaganda przeciw wszystkim decyzjom poprzedniego rządu, jej efekty są zatrważające. Dobrze jednak, że chociaż pozostawiono rodzicom wolną rękę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA