REKLAMA

6-latki w przedszkolach. ZNP i miasta widzą problem, rodzice prawo wyboru

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 26 stycznia 2016 13:53
6-latki w przedszkolach. ZNP i miasta widzą problem, rodzice prawo wyboru Obecnie 6-latek może pójść do przedszkola, oddziału przedszkolnego, lub do szkoły - mówi Anna Zalewska (fot.fotolia)

• W Szczecinie pozostawienie 6 - latków w przedszkolach oznacza mniejszą o 8 mln zł subwencję - alarmuje Sławomir Broniarz z ZNP.
• Związek Nauczycielstwa Polskiego wylicza ewentualne zwolnienia w administracji i wśród nauczycieli w kolejnych miastach.
• Z innej strony na problem patrzą rodzice 6-latków. - Skorzystajcie z prawa wyboru - apeluje do nich prezydent Stalowej Woli.

Przypomnijmy, miasta takie jak Warszawa, Łódź , Kraków zachęcają rodziców do wysłania 6-latków do szkół. Wśród argumentów padają wyliczenia dotyczące m.in. liczby nauczycieli głównie nauczania początkowego, którzy mogą stracić pracę.

- Jeżeli do szkoły nie poszłyby wszystkie 6-latki z Warszawy to 1,2 tys. nauczycieli mogłoby mieć kłopoty ze znalezieniem pracy – mówił wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński.

Do tego dochodzi problem mniejszej subwencji oświatowej jaką samorządy otrzymują na uczniów a nie na przedszkolaków. Te argumenty podnosi też Związku Gmin Wiejskich RP i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Sławomir Broniarz wylicza na twitterze konsekwencje dla Szczecina. Jego zdaniem budżet tego miasta straci 8 mln zł, a 150 osób pracę.

Przeczytaj więcej na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Szopen 52 2016-01-28 06:50:44
    Wszystko może i w porządku, ale ja tu do wstawionego zdjęcia: Otóż, uważam, że to stanowczo za wcześnie uczy się tak małe dzieci poprawiać Pana Boga, kiedy szkoła, czy tam przedszkole, upowszechnia malowanie własnego ciała. Po pierwsze, jest to niezgodne z Pismem Świętym (nie czepiam się do kibiców i komandosów, gdyż w ich przypadku świadomość kunkcji jest nieporównywalnie większa), a po drugie - uczy niezgody na własne bios, co później może nawet prowadzić do samobójstw bądź okaleczania się.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA