REKLAMA

71. sesja ZO ONZ, Duda: Rząd Polski realizuje ambitny program na rzecz poprawy życia dzieci

  • Autor: PAP/AT
  • 21 września 2016 07:55
71. sesja ZO ONZ, Duda: Rząd Polski realizuje ambitny program na rzecz poprawy życia dzieci Podstawową formą wspólnoty ludzkiej łączącą pokolenia jest rodzina - powiedział Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

• Prawa człowieka to także prawa rodziny – mówił w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda podczas 71. Sesji Zgromadzenia ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
• Ich realizacja oznacza również aktywne działanie na rzecz wsparcia wielopokoleniowego społeczeństwa, czego głównym instrumentem jest polityka prorodzinna – dodawał prezydent.

Prezydent podkreślił, że odpowiedzialny rozwój to rozwój dbający o zachowanie ciągłości pomiędzy pokoleniami przeszłymi, teraźniejszymi i przyszłymi. Jak zaznaczył, podstawową formą wspólnoty ludzkiej łączącą pokolenia jest rodzina i z tego wglądu trzeba dbać o jej kondycję oraz dobrostan.

Czytaj też: O losie narodów nie może decydować polityka siły i agresji

"Z dumą mogę dziś powiedzieć, że władze Rzeczypospolitej Polskiej realizują obecnie ambitny program na rzecz poprawy życia dzieci w polskich rodzinach. Podstawą wszelkiego rozwoju jest bowiem zapewnienie odpowiednich warunków do tworzenia się nowego życia" - powiedział Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA