REKLAMA

Aborcja: Nowoczesna prosi o podpisy pod petycją do Agaty Dudy, żony prezydenta

 • Autor: GP
 • 05 kwietnia 2016 12:16
Aborcja: Nowoczesna prosi o podpisy pod petycją do Agaty Dudy, żony prezydenta Posłanki Nowoczesnej w czasie briefingu dla mediów poświęconego aborcji. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Nowoczesna apeluje do żony prezydenta Andrzeja Dudy, by jako kobieta, pierwsza dama Rzeczpospolitej zajęła stanowisko wobec kwestii aborcji.
• Apel, który został przekształcony w internetową petycję, może podpisać każdy obywatel.

Posłanki opozycyjnej partii Nowoczesna zaapelowały do żony Andrzeja Dudy, aby wypowiedziała się w sprawie rozgorzałej dyskusji dotyczącej aborcji. Apel przedstawiono 5 kwietnia. Przypomnijmy, że do Prezydium Sejmu wpłynęły dokumenty organizacji pro-life, które chcą wprowadzenia w Polsce zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

W internetowej petycji zaadresowanej do pierwszej damy Rzeczpospolitej, jak zwyczajowo nazywa się żonę prezydenta, Nowoczesna przypomina szereg demonstracji, które przetoczyły się przez polskie miasta w niedzielę (3 kwietnia). W czasie tych protestów środowiska feministyczne wyrażały sprzeciw wobec kolejnej już próby zaostrzenia ustawy o planowaniu rodziny.

- Według sondaży, aż 66% Polaków sprzeciwia się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. (...) Obecna ustawa, obowiązująca od ponad 20 lat, jest owocem kompromisu wielu środowisk, w tym także kościelnych - podkreślają politycy opozycji.

W dalszej części apelu Nowoczesna odwołuje się do autorytetu śp. Lecha Kaczyńskiego, który również nie chciał zmian w prawie dotyczących aborcji.

- My, posłanki Nowoczesnej, jesteśmy przekonane, że doskonale rozumie Pani dramatyczne konsekwencje, jakie na wiele kobiet sprowadzi nowa ustawa. (...) Radykalne zaostrzenie prawa antyaborcyjnego nie spowoduje zmniejszenia liczby aborcji, niezależnie od ich przyczyn.
Efektem radykalizacji ustawy będzie rozwój podziemia aborcyjnego ze wszystkimi jego patologiami oraz jeszcze większe cierpienie kobiet i ich najbliższych - piszą posłanki partii Ryszarda Petru.

Apel kończy się prośbą o zajęcie stanowiska wobec tej drażliwej kwestii przez Agatę Dudę. Pod petycją widnieje podpis Joanny Scheuring-Wielgus.

Poparcie dla apelu wyraziło do 5 kwietnia prawie 700 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • 1966 2016-04-08 15:47:50
  A swoja droga to skoro jest jak jest to zona malowanego prezydenta powinna okazac większe j....a i zdobyć się na soje zdanie...strasznie jest ostrożna i w ogóle jej nie ma..no chyba ze się wstydzi za swojego szefa..!!
 • jancia 2016-04-08 15:44:00
  chce złożyc podpis przeciwko zakazowi aborcji...może mi ktoś powie jak to zrobić? ja znam paru takich i nie tylko ja którzy powinni się nie urodzić ..no brutalne ale prawdziwe..a teraz zgotują nam piekło...wiec kobiety zróbmy cos dla nas..bo jak nie to oni zrobia za nas..no chyba ze chcecie umierać w imie zarodka...
 • sumienie 2016-04-05 14:08:08
  Do Paweł: wstyd człowieku ,każdy ma swoje sumienie i z tego będzie rozliczany przez Najwyższym , co do tego ma Pierwsza Dama , w mózgownicach wam się poprzewracało , przedstawiajcie ustawy dla lepszego jutra Polaków , a nie zajmujcie się tym , każdy ma rozum , to nie małpy tak jak wy i wie co ma robić w tym zakresie , każdego osobista sprawa.
 • Paweł 2016-04-05 13:23:09
  Na litość BOSKĄ !!! Co to za PALIKOCIARSTWO !!! W stylu PO-nowoczesnej !!! Dla kasy zrobimy WSZYSTKO!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA