REKLAMA

Aborcja: Posłanka Nowoczesnej przekonuje, by dać kobietom wybór

  • Autor: GP
  • 22 września 2016 09:19
Aborcja: Posłanka Nowoczesnej przekonuje, by dać kobietom wybór Scheuring-Wielgus: Chcemy odrzucić projekt „Stop Aborcji” w pierwszym czytaniu. (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

• Poseł Joanna Scheuring-Wielgus referowała stanowisko Nowoczesnej w kwestii aborcji. Partia chce odrzucić projekt zakazujący aborcji.
• Wierzy, że aborcja jako metoda przerywania ciąży powinna być ostatecznością.
• Poseł zaznaczała, że prawo tworzone w parlamencie powinno być wygodne dla obywateli, a nie restrykcyjne, jak projekt komitetu "Stop Aborcji".
• Potwierdziła, że Nowoczesna chce wprowadzenia w Polsce związków partnerskich.

Temat aborcji rozpala polskie życie polityczne. W poranek w czwartek w RMF FM do tego tematu ustosunkowała się Joanna Scheuring-Wielgus. Poseł jest za liberalizacją przepisów, które w Polsce obowiązują od ponad 20 lat.

- Chcemy odrzucić projekt „Stop Aborcji” - zaczynała wypowiedź poseł. - Każda kobieta powinna mieć wybór dotyczący tego, czy zachodzić w ciążę - referowała dalej poseł. Jednocześnie podkreśliła, że aborcja jako zabieg medyczny powinna być "ostatecznością".

W aspekcie pragmatyki, Joanna Scheuring-Wielgus apeluje o prawo, które będzie wygodne. Oceniła wręcz, że posłowie mają taki obowiązek wobec obywateli i obywatelek.

Dziennikarze pytają o homoseksualizm

Scheuring-Wielgus jest za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich. Więcej mówi: - Nowoczesna jest za związkami partnerskimi.

Poglądy na sprawy seksualności polityków Nowoczesnej w tym tygodniu są pod dokładniejszą analizą, bo w niedzielę (18 września) do homoseksualizmu przyznał się jeden z kluczowych działaczy partii w Warszawie, Paweł Rabiej.

Dwa skrajnie odmienne projekty obywatelskie w Sejmie

Sejm w czwartek popołudniu (22 września) ma zająć się dwoma, skrajnie odmiennymi, propozycjami prawa aborcyjnego. Pierwszy restrykcyjny zgłosił komitet związany z Instytutem Ordo Iuris, drugi środowiska feministyczne i komitet "Ratujmy Kobiety".

Kluby są podzielone co do tego jak głosować.Będą to pierwsze czytania. Sejm może odrzucić projekty lub skierować je do prac w komisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA