REKLAMA

Aborcja: Posłanka Nowoczesnej uzasadnia petycję do żony Andrzeja Dudy

  • Autor: GP
  • 06 kwietnia 2016 08:52
Aborcja: Posłanka Nowoczesnej uzasadnia petycję do żony Andrzeja Dudy Katarzyna Lubnauer nim została posłem była nauczycielem akademickim. Reprezentuje okręg łódzki. (fot.:twitter.com/_nowoczesna)

Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zastrzega, że apel do żony prezydenta nie jest wciąganiem jej w grę polityczną, a prośbą by wykorzystała swój autorytet i zmieniła podejście do sprawy aborcji posłów PiS.

W środę posłanka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer uzasadniała dlaczego posłanki partii wystosowały wczoraj apel do żony prezydenta. W radiowej rozmowie na antenie Polskiego Radia, w środę (6 kwietnia) posłanka nawiązywała do rozbrzmiewającego na nowo sporu o aborcję, który zapoczątkowała nowa inicjatywa obywatelska. Ruchy pro-life chcą zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych w Polsce.

- Agata Duda nie jest stroną sporu - odpowiadała Lubnauer, odpierając zarzuty, że Nowoczesna chce wciągnąć żonę prezydenta w spór. - Prosimy o pomoc, by zabierając głos wpłynęła na posłów PiS.

Mówiąc o możliwych konsekwencjach zaostrzenia prawa antyaborcyjnego podkreśliła możliwość spadku wykrywalności gwałtów.

- Aborcja nigdy nie jest dobra i zawsze wiąże się z dramatem - konkludowała temat posłanka partii Ryszarda Petru - ale prawo uniemożliwiające aborcję jest okrutne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zental 2016-04-07 02:45:10
    Ta to już CAŁKIEM rozum postradała!!! Dla kasy WSZYSTKO!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA