REKLAMA

Aborcja: Senat odstąpił od prac nad projektem ws. aborcji

  • Autor: PAP/AT
  • 05 października 2016 11:41
Aborcja: Senat odstąpił od prac nad projektem ws. aborcji Chciałbym, żeby propozycja Senatu nie była propozycją jednej partii - powiedział marszałek (Stanisław Karczewski, fot.facebook.com/stanislawkarczewski)

• Odstąpiliśmy od prac nad senackim projektem dotyczącym przerywania ciąży - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
• Stwierdziliśmy, że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych w sprawie przepisów aborcyjnych - dodał.

"W Senacie rozmawialiśmy na temat tej ustawy (obywatelskiego projektu zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych - red.) (...). Pojawił się pomysł, propozycja, żeby Senat był autorem pewnego kompromisu, kompromisu również politycznego. Chcieliśmy zwrócić się do senatorów, również opozycji, i mieć wspólny, taki ponadpolityczny projekt i program ustawy, ale stwierdziliśmy - jestem przekonany, że słusznie - że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac nad tą ustawą w Sejmie. W związku z tym wstrzymaliśmy się od projektu senackiego" - powiedział Karczewski na konferencji prasowej.

Czytaj też: Aborcja i antykoncepcja w Sejmie. PO ostrzega przed kolejnym projektem

W proponowanym wstępnym projekcie - powiedział Karczewski - była mowa o tym, by w przepisach wykluczyć możliwość przerywania ciąży w sytuacji, kiedy jest podejrzenie zespołu Downa.

Czytaj też: Zakaz aborcji i karanie kobiet to "przestępczy" pomysł

Marszałek Senatu zastrzegł, że w przyszłości, jeśli pojawi się taka potrzeba, jeśli pojawi się taka wola, to będzie chciał, żeby "propozycja Senatu nie była propozycją jednej partii, tylko propozycją ponadpolityczną, ponadpartyjną". "Czy to nam się uda, czy nie, i czy to będzie potrzebne, to ja w tej chwili nie wiem" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA