REKLAMA

Abp Sławoj Leszek Głódź o Brukseli i uchodźach

  • Autor: PAP / MIW
  • 25 grudnia 2017 12:14
Abp Sławoj Leszek Głódź o Brukseli i uchodźach Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli - powiedział metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. (fot. ipn.gov.pl)l

Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli - powiedział w poniedziałek podczas Pasterki w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

- Ani ręka podniesiona w Brukseli i wymierzona przeciw rozporządzeniom w Polsce. Ani poklask dla decyzji, które negują suwerenność naszego ustawodawstwa - podkreślił w kazaniu hierarcha.

Jak podkreślił, "nie wolno na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mylić święta Bożego Narodzenia z Halloween i straszyć królem Herodem".

- Święta Bożego Narodzenia dla nas to święta wielkie, to cenna tradycja. Kardynał Stefan Wyszyński ilekroć udawał się za granicę w czasach PRL-u, konfliktu, za Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nigdy nawet o I sekretarzach źle nie mówił, nie mówiąc też o problemach w ojczyźnie - mówił arcybiskup.

Metropolita gdański poruszył też w homilii temat uchodźców.

- Mówi się o tym, ale więcej jest w tym propagandy niż czynów, o potrzebie przyjęcia uchodźców. My wiemy co to jest emigracja i co to jest uchodźstwo, szukanie obcej ojczyzny. Z samej naszej archidiecezji skierowaliśmy konkretnych 843 adresów do rodzin w Syrii, które mamy na utrzymaniu. To jest też dzieło. Niech tam żyją, pracują, cieszą się własnym niebem i niech się modlą przy naszej pomocy - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • §. 2017-12-25 23:18:50
    Niech sie zajmie takimi ja Rydzyk zlodziejami i Pedofilstwem ,ktore ukrywaja za wszelka cene, a nie politykuja i pomagaja Komunistom zmienic ustoj na Totalitarny .Nie chodze do Kosciola,ale w BOGA wierze.Powinni sie zajac biednymi i cierpiacymi ludziom.
  • wdzivny 2017-12-25 15:18:44
    Porównanie czasów prymasa Wyszyńskiego, z obecnymi przez Metropolitę gdańskiego jest chyba znaczące. Wtedy był ustrój totalitarny, obecnie do niego zdążamyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA