REKLAMA

ABW po zamachach w Hiszpanii: Nie ma informacji o wzroście zagrożenia w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 18 sierpnia 2017 16:51
ABW po zamachach w Hiszpanii: Nie ma informacji o wzroście zagrożenia w Polsce Wydział zapewnił, że ABW jest w stałym kontakcie ze służbami zagranicznymi oraz ze wszystkimi podmiotami polskiego systemu antyterrorystycznego. (fot. pixabay.com)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po zamachach w Hiszpanii nie ma informacji o wzroście zagrożenia w Polsce - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Wydział zapewnił, że ABW jest w stałym kontakcie ze służbami zagranicznymi oraz ze wszystkimi podmiotami polskiego systemu antyterrorystycznego.

"W chwili obecnej ABW nie uzyskała informacji wskazujących na wzrost zagrożenia terrorystycznego na terytorium RP w związku z zamachami w Hiszpanii" - poinformował Wydział.

Zapewnił, że ABW "na bieżąco weryfikuje informacje przekazywane przez partnerów hiszpańskich i monitoruje sytuację w kontekście ewentualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa wewnętrznego Rzeczypospolitej Polskiej".

W czwartek (17 sierpnia) po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad sto. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. W piątek nad ranem w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policja zabiła pięciu sprawców tego ataku. Według władz Katalonii zamachy są ze sobą powiązane.

Według ostatnich danych hiszpańskich służb ratowniczych w czwartkowych zamachach obrażenia poniosło 130 osób - 17 z nich jest w stanie krytycznym, a 30 w stanie ciężkim. Wśród ofiar i rannych są obywatele 34 krajów. Nie ma informacji, by byli wśród nich Polacy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA