REKLAMA

ABW w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami. Trwa analiza sytuacji

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lipca 2016 11:57
ABW w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami.  Trwa analiza sytuacji Agencja zapewniła, że "podejmuje intensywne działania, mające na celu zabezpieczenie uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży 2016 w Krakowie" (Fot. abw.gov.pl)

• ABW jest w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami specjalnymi oraz innymi zagranicznymi partnerami i na bieżąco analizuje sytuację po ataku, do którego doszło w Nicei na południu Francji.
• Agencja pracuje nad zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.

Biuro Prasowe Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odpowiadając na pytanie PAP, poinformowało, że w ramach swoich obowiązków Agencja analizuje wszelkie zagrożenia w innych krajach pod kątem bezpieczeństwa w Polsce. "Jesteśmy w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami oraz innymi partnerami zagranicznymi i na bieżąco analizujemy sytuację" - podało Biuro.

Agencja zapewniła, że "podejmuje intensywne działania, mające na celu zabezpieczenie uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży 2016 w Krakowie". "Współpracujemy w tym zakresie z innymi służbami odpowiedzialnymi za ochronę antyterrorystyczną RP" - podała Agencja. Zaznaczyła, że nie może podać do publicznej wiadomości szczegółów dotyczących bieżących i planowanych działań.

W piątek w Warszawie odbędzie się posiedzenie zespołu antyterrorystycznego - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała ciężarówka.

Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że był to atak o charakterze terrorystycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA