REKLAMA

Adam Bielan: rekonstrukcja rządu na przełomie listopada, być może nawet w grudniu

 • Autor: PAP/MIW
 • 03 listopada 2017 21:09
Adam Bielan: rekonstrukcja rządu na przełomie listopada, być może nawet w grudniu Wicemarszałek Senatu Adam Bielan. (fot. youtube.com)

Intuicja podpowiada mi, że decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu zostaną zakomunikowane na przełomie listopada i grudnia, być może nawet w grudniu - zapowiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W rozmowie na antenie TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan odpowiedział twierdząco na pytanie o to, czy decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu zostaną zakomunikowane po 16 listopada.

- Intuicja mi podpowiada, że to będzie na przełomie listopada, być może nawet w grudniu - podkreślił.

Polityk dodał też, że na zaplanowanym na piątek (3.12) spotkaniu kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych nie miały być podjęte żadne decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Jak mówił, spotkanie miało być "rozpoczęciem rozmów na temat podsumowania dwulecia rządów".

Wicemarszałek poinformował również, że decyzje o zmianach w rządzie "na bieżąco" podejmuje premier Beata Szydło, jednak przy takim podsumowaniu wypowie się cała koalicja.

Prowadzący zapytał Bielana o wypowiedź wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który w czwartek na antenie Radia Kraków zadeklarował, że premier Beata Szydło utrzyma swoje stanowisko. Bielan zauważył, że Terlecki, będąc szefem klubu parlamentarnego PiS, zapewne wie "więcej" od niego, jednak żadne decyzje personalne nie zostały jeszcze podjęte.

Pytany o objęcie tego stanowiska przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Bielan ocenił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński "wbrew rozmaitym mitom (...) jest osobą, która jest w stanie swoje własne ambicje schować wtedy, kiedy wymaga tego interes prawicy czy Polski". Dodał jednak, że - jego zdaniem - Kaczyński był najlepszym premierem po 1989 r.

- I mam nadzieję, że jeszcze kiedyś premierem będzie - zaznaczył.

Bielan powiedział też, że decyzje o zmianach w rządzie "na bieżąco" podejmuje premier Beata Szydło, "natomiast przy takim podsumowaniu, jakie odbędzie się na półmetku tego rządu, wypowie się cała koalicja, liderzy koalicji, do których zalicza się również pani premier, bo ona jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości".

Pytany o osobiste zdanie na temat zmian w rządzie, Bielan stwierdził, że zachowa je dla siebie; jednak mimo tego, że funkcjonowanie rządu ocenia "generalnie pozytywnie" przyznał, że widzi potrzebę "pewnych zmian".

- Myślę, że to będzie solidna rekonstrukcja, natomiast to nie oznacza, że zostanie odwołanych dziesięciu ministrów - powiedział.

Wicemarszałek zadeklarował też, że nie jest "osobiście zainteresowany zmianami w rządzie".

- Jest mi dobrze, tam gdzie jestem - powiedział, podkreślając, że polityka to gra zespołowa

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA