REKLAMA

Adam Bielan: Zjednoczona Prawica jest najlepszym projektem od lat

  • Autor: PAP/AT
  • 16 marca 2018 09:35
Adam Bielan: Zjednoczona Prawica jest najlepszym projektem od lat Prawica i wszystkie trzy ugrupowania wystawią swoich kandydatów, przede wszystkim na poziomie byłych 49 miast wojewódzkich - powiedział wicemarszałek (Adam Bielan, fot.bielan.pl)

W dużych miastach tam, gdzie będą wspólni kandydaci, będą wspólne listy Zjednoczonej Prawicy. W mniejszych to już zależy od lokalnych działaczy - powiedział członek władz Porozumienia wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Bielan był pytany w radiowej "Trójce" jakie szanse ma Porozumienie, jeśli chodzi wystawienie swoich kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich i byłych wojewódzkich.

"Jest to przesądzone. Pytanie w jakich miastach będziemy szli do wyborów jako Zjednoczona Prawica i wszystkie trzy ugrupowania wystawią swoich kandydatów, przede wszystkim na poziomie byłych 49 miast wojewódzkich" - odpowiedział wicemarszałek. Zaznaczył, że w tej sprawie nie ma jeszcze szczegółowych ustaleń.

Czytaj tez: Zjednoczona Prawica. Czterech kandydatów do walki o fotel prezydenta Warszawy

"Mamy podpisane porozumienie, że będziemy startować razem na najbardziej politycznym szczeblu, czyli w wyborach do Sejmików wojewódzkich będą wspólne listy. Zaczynają się w tym tygodniu rozmowy dotyczące parytetów, personaliów. Kwot nie ma. Są pewne propozycje" - mówił. Dodał, że nie ma jeszcze ostatecznej wersji porozumienia w tej sprawie.

Wicemarszałek powiedział, że w kwestii wyborów odbyło się już szereg spotkań. "Mieliśmy bardzo dobre spotkanie w ramach tzw. Rady Koalicji, gdzie również zamieniliśmy kilka słów na temat wyborów samorządowych. (...) Ta dyskusja będzie kontynuowana w najbliższym czasie" - zapowiedział.

"W dużych miastach tam, gdzie będą wspólni kandydaci, będą wspólne listy. W mniejszych to już zależy od lokalnych działaczy. Zalecamy porozumienie, bo uważamy, że Zjednoczona Prawica jest najlepszym projektem na prawicy od lat" - powiedział Bielan.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA