REKLAMA

Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 15:20
Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia. (fot. Kancelaria Premiera/twittera)

Kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś zostały zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, teraz będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami - zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia.

"Wszystko co się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że wracamy do normalności, odbudowujemy znaczenie narodowego operatora, jakim jest Poczta Polska, odbudowujemy etos pocztowca, służby zaufania, zaangażowania, odpowiedzialności" - powiedział Adamczyk.

W ocenie ministra Poczta Polska, dzięki dużej liczbie placówek i odpowiedniej strukturze organizacyjnej, będzie w przyszłości jednym z głównych filarów administracji państwa.

"Filarem, dzięki któremu będziemy mogli, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii administrowania państwem, dotrzeć również do najbardziej oddalonych miejsc w kraju" - dodał Adamczyk. Dlatego - jego zdaniem - ważne jest, by odbudować sieć placówek pocztowych w całym kraju.

Jak zaznaczył minister Poczta Polska nie tylko prowadzi działalność pocztową, ale także świadczy inne usługi, m.in. prowadzi sprzedaż prasy i książek. W ponad 800 placówkach pocztowych mieszkańcy mogą też korzystać z bezpłatnego internetu.

Minister zapowiedział także, że okienka pocztowe będą uruchamiane na dworcach kolejowych. Oprócz usług pocztowych mają się zajmować m.in. sprzedażą biletów kolejowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Niko 2016-12-01 16:01:08
    A kto dowiezie materiał do Urzędów? Kierowcy za głodowe pensje? Kierowca samochodu ciężarowego poniżej 2 tys netto a niekiedy trzeba załadować kilka ton i rozładować na poszczególnych UP. A kto ten materiał rozniesie? Listonosz za 1400 ? Etos i siłę budują ludzie, pocztowcy "umierają".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA