REKLAMA

Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 15:20
Adamczyk: Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane kiedyś placówki pocztowe Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia. (fot. Kancelaria Premiera/twittera)

Kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś zostały zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, teraz będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami - zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury i budownictwa wspólnie z premier Beatą Szydło otworzył placówkę pocztową w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia.

"Wszystko co się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że wracamy do normalności, odbudowujemy znaczenie narodowego operatora, jakim jest Poczta Polska, odbudowujemy etos pocztowca, służby zaufania, zaangażowania, odpowiedzialności" - powiedział Adamczyk.

W ocenie ministra Poczta Polska, dzięki dużej liczbie placówek i odpowiedniej strukturze organizacyjnej, będzie w przyszłości jednym z głównych filarów administracji państwa.

"Filarem, dzięki któremu będziemy mogli, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii administrowania państwem, dotrzeć również do najbardziej oddalonych miejsc w kraju" - dodał Adamczyk. Dlatego - jego zdaniem - ważne jest, by odbudować sieć placówek pocztowych w całym kraju.

Jak zaznaczył minister Poczta Polska nie tylko prowadzi działalność pocztową, ale także świadczy inne usługi, m.in. prowadzi sprzedaż prasy i książek. W ponad 800 placówkach pocztowych mieszkańcy mogą też korzystać z bezpłatnego internetu.

Minister zapowiedział także, że okienka pocztowe będą uruchamiane na dworcach kolejowych. Oprócz usług pocztowych mają się zajmować m.in. sprzedażą biletów kolejowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Niko 2016-12-01 16:01:08
    A kto dowiezie materiał do Urzędów? Kierowcy za głodowe pensje? Kierowca samochodu ciężarowego poniżej 2 tys netto a niekiedy trzeba załadować kilka ton i rozładować na poszczególnych UP. A kto ten materiał rozniesie? Listonosz za 1400 ? Etos i siłę budują ludzie, pocztowcy "umierają".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA