REKLAMA

Adrian Zandberg: Starbucks rekrutuje w Polsce "łamistrajków". Nie dajmy się wmanewrować

  • Autor: PortalSpozywczy.pl
  • 02 lutego 2017 21:10
Adrian Zandberg: Starbucks rekrutuje w Polsce "łamistrajków". Nie dajmy się wmanewrować Adrian Zandberg ogłosił w mediach społecznościowych, że Starbucks Polska rekrutuje "łamistrajków" (fot. youtube.com)

• Branża gastronomiczna w Niemczech szykuje się do strajku, który może objąć także kawiarnie.
• Aby zapewnić sobie na ten czas płynność działania, Starbucks poszukuje chętnych do pracy z Polski.
• Wystosowana do polskich pracowników propozycja wywołała dyskusję w mediach społecznościowych i zbulwersowała przedstawicieli partii lewicowych, którzy nazwali ją rekrutowaniem w Polsce "łamistrajków".

– W związku ze strajkami całego sektora gastronomicznego na rynku niemieckim istnieje możliwość, że dotkną one również niektórych naszych kawiarni. W pełni szanujemy prawo naszych Partnerów do udziału w demonstracjach, jednak mamy obowiązek zapewnić naszym Gościom światowej klasy obsługę klienta w każdej chwili w każdej kawiarni – napisano w liście skierowanym przez niemiecki dział AmRestu do polskich pracowników, który przedostał się do sieci i wywołał dyskusję wśród internautów.

Głos w tej sprawie zabrał też przedstawiciel partii lewicowej "Razem", Adrian Zandberg, który ogłosił w mediach społecznościowych, że Starbucks Polska rekrutuje "łamistrajków" i próbuje rozbić strajk w Niemczech, wykorzystując do tego polskich pracowników:  - Tak korpo rozgrywają pracowników: Starbucks rekrutuje w PL łamistrajków, żeby zdusić protesty w DE. Nie dajmy się w to wmanewrować! - apeluje na Tweeterze.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zofia lat 82 2017-02-03 10:23:55
    Pan Adrian nie manipuluje. Z jego wypowiedzi odebrałam sygnał, że "szkopy" (jak nazywaliśmy Niemców za okupacji hitlerowskiej) chcą Polaków zatrudnić jako łamistrajków. Miałabym wielka pogardę dla tych którzy by z tej oferty skorzystali!
  • artamator 2017-02-03 10:03:30
    To chyba po raz pierwszy w nowej historii Polski mamy wspierać coś takiego. Tylko przedtem należy sprawdzić ile zarabia pracownik Starbucks w bogatych Niemczech a ile ma na rękę pracownik w kolonialnej Polsce pracujący w tej sieci. Różnica co najmniej 4 krotna !!! Po raz kolejny Pan ADRIAN manipuluje...co jest zgodne z ICH postępowaniem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA