REKLAMA

Adwokat Sebastiana K.: nie godzimy się na umorzenie sprawy wypadku

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2018 18:28
Adwokat Sebastiana K.: nie godzimy się na umorzenie sprawy wypadku 14 lutego ub.r. prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata seicento Sebastian K. (fot.pixabay.com)

Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej poinformował, że razem ze swoim klientem nie godzą się na warunkowe umorzenie przez sąd postępowania w sprawie wypadku w udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło w lutym ub.r. w Oświęcimiu.

O nieumyślne spowodowanie wypadku podejrzany jest Sebastian K. W czwartek (15 marca) krakowska Prokuratura Okręgowa wysłała do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie przeciwko Sebastianowi K. Jak podano w komunikacie prokuratury, "Prokurator Okręgowy w Krakowie uznał, iż w jego ocenie zachodzą przesłanki uzasadniające skierowanie takiego wniosku".

Prokuratura nie podała proponowanych we wniosku warunków umorzenia wskazując, że jako pierwsze powinny zapoznać się z nimi strony postępowania. Z uwagi na dotychczasową niekaralność Sebastiana K. oraz jego postawę w toku śledztwa będą to warunki dotyczące krótkiego okresu próby i niedużego świadczenia pieniężnego - powiedziano w prokuraturze.

"Jestem po rozmowie z klientem i mogę powiedzieć, że nie godzimy się na warunkowe umorzenie sprawy" - powiedział po południu obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej.

"Takie rozwiązanie nie jest dla mojego klienta korzystne. Po pierwsze wskazuje jednoznacznie jego winę - z czym my chcemy polemizować; po drugie naraża go na ewentualne koszty z tytułu odszkodowania" - wyjaśnił mec. Pociej. "Dlatego nie godzimy się na warunkowe umorzenie postępowania. Nasze stanowisko przekażemy sądowi, który będzie je musiał wziąć pod uwagę" - podkreślił adwokat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2018-03-15 21:26:51
    Władza rozbia się niczym warchoły a koszty mają ponosić poszkodowani. To nie czasy gdy spychano chłopskie furmanki do przydrożnych rowów, by jaśnie pan mógł przejechać,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA