REKLAMA

Afera z kartami kredytowymi. Piotr Misiło pyta o zakup narkotyków

  • Autor: PAP/KDS
  • 04 marca 2018 16:58
Afera z kartami kredytowymi. Piotr Misiło pyta o zakup narkotyków Chciałbym się dowiedzieć, czy pan Misiewicz nie kupował narkotyków na przykład w jednym z klubów nocnych, płacąc kartą kredytową - wyjaśnił Misiło. (fot. Facebook/Piotr Misiło)

Złożyłem interpelację do MON o udostępnienie transakcji z kart kredytowych, żeby sprawdzić, czy były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz nie płacił nimi np. za narkotyki - powiedział Piotr Misiło (N). Misiewicz zdementował to na Twitterze. Nie wykluczył też pozwu.

  • Ciąg dalszy afery z kartami kredowymi w MON.
  • Piotr Misiło z Nowoczesnej, poinformował, że chce dowiedzieć się, za to płacono w ten sposób.
  • - Chciałbym się dowiedzieć, czy pan Misiewicz nie kupował narkotyków na przykład w jednym z klubów nocnych, płacąc kartą kredytową - wyjaśnił polityk. 

- Kilka dni temu złożyłem interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej, aby pan (minister obrony narodowej) Błaszczak zechciał udostępnić nam wykaz wszystkich transakcji na kartach kredytowych, bo chciałbym się dowiedzieć, czy pan Misiewicz nie kupował narkotyków na przykład w jednym z klubów nocnych, płacąc kartą kredytową - powiedział Minisło w niedzielę na antenie TVP Info. - Ja nie mówię, że płacił; ja mówię, że chciałbym się dowiedziałem, czy czasem nie płacił - zaznaczył Misiło.

Poseł tłumaczył, że jego słowa nawiązywały do wcześniejszych komentarzy prowadzącego program pod adresem posła PO Rafała Trzaskowskiego.

Misiewicz odniósł się do tego na Twitterze. Poinformował, że skonsultuje wypowiedź Misiły ze swoimi prawnikami i "chętnie spotka się" z nim w sądzie.

sadfasfdsgs.PNG

"Panie @Piotr_Misilo skonsultuję z prawnikami Pańską wypowiedź w #Woronicza17 dot. narkotyków, bo chętnie spotkam się z Panem w Sądzie. Jako szef Gab. Polit. @MON_GOV_PL nie posiadałem sł. karty kredytowej i przez cały okres nie wydałem ani 1 zł. z funduszu reprezentacyjnego" - napisał Misiewicz.

Pod koniec lipca 2017 r. poseł Piotr Misiło (Nowoczesna) zwrócił się do MON z pytaniem, jaka jest liczba służbowych kart płatniczych i kredytowych w MON oraz o wielkość wydatków dokonywanych tymi kartami. W odpowiedzi ówczesny wiceszef MON Bartosz Kownacki napisał, że łączna liczba służbowych kart w 2016 r. wynosiła 832 (131 kart kredytowych i 701 kart płatniczych), natomiast w pierwszym półroczu 2017 r. było ich 733 (132 kredytowe i 601 kart płatniczych).

Czytaj więcej: Antoni Macierewicz: karty kredytowe pokazują, czy wydatki były uzasadnione

- W wyniku użycia kart w 2016 r. została wydatkowana kwota 9 mln 540 tys. 317 zł (w tym: przy użyciu kart kredytowych - 896 tys. 679 zł oraz kart płatniczych - 8 mln 643 tys. 638 zł), natomiast w I półroczu 2017 r. - kwota 5 mln 258 tys. 61 zł (w tym: przy użyciu kart kredytowych - 760 tys. 528 zł oraz kart płatniczych - 4 mln 497 tys. 533 zł) - napisał w piśmie Kownacki.

MON w wydanym w piątek po południu komunikacie podał, że w 2015 roku kwoty te były wyższe niż w latach 2016 i 2017. - W 2015 roku Siły Zbrojne posiadały 842 karty płatnicze, a wydatkowano 9 mln 646 tys. zł. To więcej niż w latach 2016 i 2017 - w 2016 roku w wojsku funkcjonowały 832 karty, a wydano z nich 9 mln 540 tys. zł. Natomiast w ubiegłym roku użytkowano 746 kart, wydatkowano 9 mln 536 tys. zł - napisano. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA