REKLAMA

Akcja Programuj.gov.pl: Ministerstwo chce z programowania uczynić specjalizację narodową

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)/AT
  • 02 lutego 2017 10:53
Akcja Programuj.gov.pl: Ministerstwo chce z programowania uczynić specjalizację narodową Kampania społeczna programuj.gov.pl ma zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do programowania (fot. mr.gov.pl)

• Ruszyła kampania promująca kodowanie programuj.gov.pl
• Ministerstwa nauki, rozwoju i cyfryzacji chcą zrobić z graczy twórców gier, a z programowania uczynić specjalizację narodową.

Branża gier wideo jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki na świecie. W 2017 roku wartość globalnego rynku przekroczyć może 102 mld dolarów. Polska ma szansę w ciągu kilku najbliższych lat osiągnąć w nim 1-procentowy udział. Polacy w światowej czołówce.

Zwłaszcza, że polscy programiści są jednymi z najlepszych na świecie.

Kampania społeczna programuj.gov.pl ma zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do programowania, a także pokazać, że tworzenie gier daje większą frajdę niż samo granie. Fundusze Europejskie na realizację projektów mogą uzyskać zarówno twórcy gier jak i Ci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie Programu Inteligentny Rozwój i Programu Polska Cyfrowa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA