REKLAMA

Akcja ratownicza w kopalni Zofiówka. Prezydent przyjechał do Jastrzębia

  • Autor: PAP/AH
  • 06 maja 2018 12:20
Akcja ratownicza w kopalni Zofiówka. Prezydent przyjechał do Jastrzębia (fot. Archiwum)

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę po godzinie 12 przyjechał do kopalni Zofiówka, gdzie doszło w sobotę do wstrząsu i zginął jeden górnik, a kolejnych czterech jest poszukiwanych. Dzień wcześniej w Jastrzębiu sztab kryzysowy odwiedził także premier Mateusz Morawiecki.

- Jesteśmy myślami z górnikami, którzy ucierpieli w wyniku wstrząsu, ich bliskimi oraz ratownikami, którzy próbują dotrzeć do zaginionych - przekazał w niedzielę rano szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak mówił, pezydent Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o przebiegu akcji w kopalnia Zofiówka.

W sobotę wieczorem premier odwiedził kopalnię Zofiówka; spotkał się ze sztabem akcji ratowniczej, przedstawicielami JSW i nadzoru górniczego. Szef rządu odwiedził też poszkodowanych górników w jastrzębskim szpitalu.
Czytaj więcej: Premier: rząd robi wszystko, by wspomóc akcję ratunkową w Zofiówce

W chwili wstrząsu, w sobotę około 11 przed południem, w kopalni pracowało 250 osób, z czego w rejonie bezpośredniego zagrożenia 900 m pod ziemią - 11. Czterem z nich udało się uciec, siedmiu zostało pod ziemią. Po kilku godzinach ratownicy odnaleźli dwóch z nich - są w szpitalu z niegroźnymi dla życia urazami. Wieczorem natrafiono na kolejnego górnika, który nie przeżył katastrofy. 

Z najnowszych informacji wynika, że obecnie udało się ratownikom nawiązać kontakt wzrokowy z kolejnym, czwartym górnikiem. Więcej: Akcja w Zofiówce. Odnaleziony górnik nie żyje

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak rozumny 2018-05-06 12:46:13
    Nawet na ludzkiej tragedii, stara sie zbić kapitał polityczny, to obrzydliwe i haniebne !!!! A może tsak nie lepiej iśc do sejmu , do ludzi niepełnosprawnych i im pomóc !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA