REKLAMA

AKO w Poznaniu: Oczekujemy podania prawdziwych i pełnych powodów odwołania szefa MON

 • Autor: PAP/JS
 • 13 stycznia 2018 06:00
AKO w Poznaniu: Oczekujemy podania prawdziwych i pełnych powodów odwołania szefa MON Członkowie AKO podkreślili, że decyzję o odwołaniu Antoniego Macierewicza ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej przyjęli "z wielkim zdziwieniem i rozgoryczeniem". (fot. ppor. Robert Suchy / CO MON)

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu "z rozgoryczeniem" przyjmuje decyzję o odwołaniu Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON. „Aby móc zaakceptować tę decyzję oczekujemy podania prawdziwych i pełnych powodów jej podjęcia” - czytamy w oświadczeniu AKO.

 • Członkowie AKO podkreślili, że decyzję o odwołaniu Antoniego Macierewicza ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej przyjęli "z wielkim zdziwieniem i rozgoryczeniem".
 • "Minister Antoni Macierewicz to człowiek prawy i uczciwy, patriota najwyższej próby, który służbę Ojczyźnie rozpoczął jeszcze w okresie szkolnym i przez całe życie w niej trwał, bez względu na osobiście ponoszone koszty" - zaznaczono.
 • Według AKO to Antoni Macierewicz "rozpoczął proces przezbrajania i dozbrajania armii, w tym w nowoczesną broń polskiej produkcji, skonsolidował i stworzył szanse rozwojowe dla polskich firm zbrojeniowych.

"Pan Minister został uhonorowany Medalem AKO Przemysła II - dlatego czujemy się zobowiązani zabrać głos w sprawie Jego dymisji. Nie znamy jej prawdziwych przyczyn, dowiadujemy się tylko, że spowodować ją miały naciski pana prezydenta. Aby móc zaakceptować tę decyzję oczekujemy jednak podania prawdziwych i pełnych powodów jej podjęcia" - podkreślił w przesłanym oświadczeniu przewodniczący AKO Poznań prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak.

"Od władz państwowych, a zwłaszcza od władz Prawa i Sprawiedliwości oczekujemy ponadto, że minister Antoni Macierewicz dostanie szansę służenia Ojczyźnie na stanowisku odpowiadającym Jego kwalifikacjom merytorycznym i moralnym" - podkreślono.

Przesłane oświadczenie zostało skierowane także do Prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Antoniego Macierewicza.

Członkowie AKO podkreślili, że decyzję o odwołaniu Antoniego Macierewicza ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej przyjęli "z wielkim zdziwieniem i rozgoryczeniem".

"W naszej ocenie był to najwybitniejszy minister obrony narodowej w powojennych dziejach Polski, który zapewnienie Polsce maksymalnej zdolności do obrony swoich granic uznał za najważniejszy cel swoich starań i działań. I w tym zakresie dokonał bardzo wiele. Oczyścił polską armię z kadr postkomunistycznych, uwikłanych w powiązania z państwem rosyjskim, zasadniczo zmienił kadry dowódcze polskiej armii, zainicjował procesy zwiększania jej liczebności - tu szczególnie ważne jest powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej" - podkreślono w oświadczeniu.

Według AKO to Antoni Macierewicz "rozpoczął proces przezbrajania i dozbrajania armii, w tym w nowoczesną broń polskiej produkcji, skonsolidował i stworzył szanse rozwojowe dla polskich firm zbrojeniowych, opracował nową strategię obronną i zasady dowodzenia polską armią". "Ale przede wszystkim doprowadził do stałego stacjonowania w Polsce sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych i innych członków NATO" - czytamy w oświadczeniu.

"Minister Antoni Macierewicz to człowiek prawy i uczciwy, patriota najwyższej próby, który służbę Ojczyźnie rozpoczął jeszcze w okresie szkolnym i przez całe życie w niej trwał, bez względu na osobiście ponoszone koszty" - zaznaczono.

"Z wielką odwagą, nie bacząc na osobiste zagrożenia, podejmował działania, które uważał za słuszne i pożyteczne dla Polski, m. in. współtworzył Komitet Obrony Robotników, aktywnie uczestniczył w działaniach opozycji w latach osiemdziesiątych, dążył do przeprowadzenia lustracji, doprowadził do likwidacji WSI i uporczywie dążył do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. We wszystkich tych przedsięwzięciach wykazywał się determinacją i konsekwencją działania. Takim też był ministrem" - podkreślono.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Niezłomny 2018-01-14 18:42:50
  Przewodniczący AKO Poznań prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak nie ma pojęcia jak działało Ministerstwo Obrony Narodowej za "panowania" Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. W mojej ocenie wymieniony urząd administracji rządowej działał tak samo jak za "panowania" Jaruzelskiego, Onyszkiewicza, Komorowskiego, Szmajdzińskiego, Klicha, Siemoniaka - w sposób dowolny zamiast w granicach prawa.
 • Madej 2018-01-14 11:14:14
  1/3 narodu nie potrafi rozliczyć obiecanek, niszczenia generalicji, awansów Misiewicza, braku zakupów broni. Dzięki małym wydatkom MON są pieniądze na 500+. Przez 2 lata nic nie zrobiono w sprawie śmigłowców! Kiedy PiS je kupi za 5 lat? W tym roku pan Antoni będzie miał 70 lat, więc życzę zdrowia, emerytury i proszę nie niszczyć polskiej sceny politycznej.
 • Elżbieta 2018-01-14 10:54:55
  powody (subiektywne pisowskie) - zbyt silne poparcie wśród twardego elektoratu (konkurencja dla Kaczyńskiego), ukrycie wzbudzającej tak wielki sprzeciw postaci przed wyborami, powody obiektywne - stałe ośmieszania fantasmagoriami katastrofy smoleńskiej, dewastacja armii i popychanie Polski w ręce Putina, osłabianie pozycji Polski na arenie... WYSTARCZY? międzynarodowej, wystarczy???
 • Dyrektor, Szatkowski wie 2018-01-13 17:26:24
  Szatkowski poleciał do USA kolejny raz nie w sprawach MON śle swojego Think Tanka - na odchodne podpisał awanse swoich pupili i powyrzucał najlepszych oficerów z wojska. Ten ministerialny "kret" był odpowiedzialny za konflikt Macierewicz -Duda. To on "cywil" uwłaczał generałowi w BBN i yo był największy skandal a na koniec Macierewicz mu zakatwił prezesa w PGZ! Szatkowski to kolejna kukiełka wydawał lekką ręką potężne pieniądze z MON poprzez placówki dyplomatyczne i Atache m.in USA. Czy CBA zajmuje się prywatnymi działaniami Szatkowskiego??? Latał biznes klasą do USA i załatwiał swoje sprawy a za doradztwo wydał z budżetu państwa 1 milion ! Czy ktoś sprawdził WIIS? Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych ??? Skandal aby taki człowiek był oddelegowany do PGZ a na odchodne zostawił nowemu ministrowi wiele kłopotów i problemów kadrowych. Panie Ministrze Błaszczak prosimy o weryfikacje działań podsekretarza Stanu pana Szatkowskiego i wysłuchać ludzi wewnątrz ministerstwa bo ten pajac nie będący członkiem PiS doprowadził do poważnych zaniedbań i zostało skierowane pismo do odpowiednich instytucji o możliwości popełnienia przestępstwa
 • NiePOwcom 2018-01-13 14:50:57
  Do Psychiatra aka. ministra Klicha: Z tą socjopatią to bym się stopował... Ale z drugiej strony, musisz być jednym ze "znakomitych" ekspertów exministra Klicha, albo samy ministrem. Chyba że mówisz o kolegach z PO. W sumie to że psychiatra był ministrem obrony to OK, ale szkoda że zabrał tam ze sobą pacjentów.
 • Psychiatra 2018-01-13 12:07:34
  Taka światła organizacja i nie zna prawdziwych powodów, powodów które zna cała Polska, choroba psychiczna, charakteropatia i socjopatia !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA