REKLAMA

Alarmujące prognozy ZUS: Zabraknie pieniędzy na emerytury. Co na to rząd?

  • Autor: AT
  • 27 marca 2017 08:20
Alarmujące prognozy ZUS: Zabraknie pieniędzy na emerytury. Co na to rząd? W 2018 roku może zabraknąć pieniędzy na wypłatę emerytur. (fot.pixabay.com)

Budżet państwa będzie musiał już w przyszłym roku dopłacić do emerytur nawet 63 mld zł. Co więcej deficyt z każdym rokiem będzie rósł, a w 2022 roku wyniesie nawet 85 mld zł.

Jak informuje "Rzeczpospolita" w 2018 r. może zabraknąć nawet 63 mld złotych może zabraknąć na wypłaty emerytur. Tak wynika z prognoz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które trafiły w piątek na biurko premier Beaty Szydło.

Czytaj też: Głodowe emerytury dla Polaków przez obniżenie wieku emerytalnego. Ile wyniosą?

Według informacji "Rzeczpospolitej", ZUS zakłada trzy scenariusze rozwoju wypadków po obniżeniu wieku emerytalnego od 1 października 2017. W wersji optymistycznej dziura w kasie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) zmniejszy się do 47 mld zł. W wersji pośredniej deficyt wyniesie 54,7 mld zł, jednak wyliczenia oparte są na optymistycznych założeniach resortu finansów.

Czarny scenariusz - najbardziej prawdopodobny - zakłada, że budżet państwa będzie musiał już w przyszłym roku dopłacić do emerytur nawet 63 mld zł. Co więcej deficyt z każdym rokiem będzie rósł, a w 2022 roku wyniesie nawet 85 mld zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Emeryt 2017-03-27 09:31:53
    rząd na to - robi największy deficyt w historii. A czy to nie wszystko jedno czy będą wypłacane emerytury czy 500+. Nawet wyjdzie taniej . I znowu sukces - przez przypadek zostanie zrealizowany program "tanie państwo+" :))))))REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA