REKLAMA

Amber Gold: Komisja może pracować długo, bardzo długo

  • Autor: GP
  • 08 września 2016 16:24
Amber Gold: Komisja może pracować długo, bardzo długo Poseł PiS Joanna Kopcińska: Komisja ma za zadanie wyjaśnić, jak to się stało, że w państwie prawa para oszustów mogła dopuścić się takich czynów. (fot.:facebook.com/joanna.kopcinska.50)

• Poseł PiS Joanna Kopcińska przekonywała, że komisja ds. Amber Gold może pracować długo.
• Posłanka prawicy jest zdania, że uda się wyjaśnić, jakie procedury państwa zawiodły i co doprowadziło do umożliwienia działania w Polsce oszustów z Amber Gold.
• Posłowie chcą wyjaśnić też przeszłość Marcina P., który był prezesem spółki-piramidy finansowej.

Joanna Kopcińska (PiS) była gościem stacji Republika. Poseł, która jest członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold wyraziła przekonanie, że prace komisji mogą trwać długo.

W środę komisja spotkała się po raz pierwszy, by ustalić harmonogram przyszłych prac i wystosować zapytania do instytucji państwowych.

- Będziemy pracować tak długo aż dojdziemy do prawdy -mówiła. Po czym uzasadniała fakt powstania komisji. Jej powołanie zostało przesądzone w pierwszej połowie roku.

- Komisja ma za zadanie wyjaśnić, jak to się stało, że w państwie prawa para oszustów mogła dopuścić się takich czynów - komentowała poseł. - Wszystkim obywatelom kraju należy się prawda w trosce o naszą przyszłość.

Prokuratura na pierwszy ogień

Pierwsze dokumenty posłom-śledczym przekazać ma prokuratura, która bada sprawę Amber Gold i która nadal przygotowuje postępowanie przed sądem wobec założyciela grupy. Marcin P. jest od trzech lat w areszcie i czeka na wyrok.

- Dokumenty z prokuratury będą dostarczały nam również historii Marcina P. - relacjonowała poseł Kopcińska. Posłowie chcą wiedzieć "w jaki sposób doszedł do pieniędzy i stąd je wziął".

Posłowie chcą prawdy

- Nie uciekamy również od tego, aby prześledzić całą historię, a nie tylko jej wybiórcze wątki - mówiła poseł, czym uzasadniła możliwą konieczność długich prac komisji.

- Wierzę w to, że dokładając staranności, wskażemy co zawiodło. Chcemy naprawić to, co zostało zepsute - mówiła poseł. Podobnego zdania był w środę (7 września) poseł z ramienia Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

- Moja praca w komisji ma prowadzić do rzetelnego wyjaśnienia, jak doszło do tego gigantycznego procederu. Nie mam zamiaru uczestniczyć w ringu politycznym - mówił w Sejmie.

Amber Gold

Amber Gold to firma, która powstała w 2009 roku. Była dobrze rozpropagowaną marketingowo marką, która miała inwestować powierzone jej pieniądze w złoto i inne surowce szlachetne. Jej prezesem w kluczowym momencie jej bankructwa był Marcin P.

13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła upadłość. Jej sprawą zainteresowały się organa ścigania. Osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie aresztowano, a śledztwo wykazało, że Amber Gold to była typowa piramida finansowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA