REKLAMA

Andrzej Dera przyznaje, że nie ma wniosków dotyczących nominacji generalskich 11 listopada

 • Autor: PAP/MIW
 • 02 listopada 2017 19:05
Andrzej Dera przyznaje, że nie ma wniosków dotyczących nominacji generalskich 11 listopada Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta (fot. PTWP)

W tej chwili nie ma wniosków dotyczących nominacji generalskich - poinformował w czwartek (2.11) minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera pytany o uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada.

• Minister Dera nie spodziewa się, by na 11 listopada była szykowana jakaś uroczystość dotycząca stopni generalskich.

• - Termin 11 listopada nie jest datą, w której mianuje się w Polsce generałów, ja to sprawdziłem, ostatnia nominacja 11 listopada była w 2010 r. - zaznaczył minister.

• - Kwestie nominacji generalskich muszą być połączone z systemem dowodzenia, to jest normalne i naturalne - powiedział Dera.

Dera pytany w RMF FM na ile dni wcześniej - przed uroczystościami u prezydenta - powiadamiane są osoby, które mają w nich uczestniczyć - np. otrzymać order, czy nominację odparł, że zwyczajowo jest oto 7-10 dni wcześniej. Dopytywany czy zatem na jego biurku nie powinny już leżeć zaproszenia i wnioski w sprawach nominacji generalskich odparł, że nie ma wniosków dotyczących nominacji generalskich.

- W tej chwili nie ma wniosków dotyczących nominacji generalskich - podkreślił minister.

Jak dodał nie spodziewa się, by na 11 listopada była szykowana jakaś uroczystość dotycząca stopni generalskich.

- Decyzje podejmuje pan prezydent, ale tych decyzji jeszcze nie podjął, z tego co wiem - zaznaczył minister.

Podkreślił, że trwa wymiana korespondencji i informacji miedzy BBN a MON. Decyzji żadnych nie ma - powiedział Dera.

- Nie spodziewam się, żebyśmy na jedenastego (listopada) mieli szykowaną jakąś uroczystość dotycząca nominacji generalskich - mówił.

Pytany dlaczego od 14 października, gdy MON miał zgłosić kandydatów na generałów, nie udało się tego wszystkiego uzgodnić, odparł, że procedura ustalania i uzgadniania trwa.

- To są poważne rzeczy, brak jednego dokumentu, jednej informacji rzutuje na ocenie - podkreślił minister.

Zaznaczył, że później to dziennikarze wyciągają takie informacje i mówią, że ktoś czegoś nie wiedział, a osoba została mianowana. Podkreślił, że procedura jest dokładna i taka musi być.

- Termin 11 listopada nie jest datą, w której mianuje się w Polsce generałów, ja to sprawdziłem, ostatnia nominacja 11 listopada była w 2010 r. - zaznaczył minister.

Dopytywany, czemu nie było nominacji na 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, przypomniał, że trwają zmiany w systemie dowodzenia polską armią.

- Kwestie nominacji generalskich muszą być połączone z systemem dowodzenia, to jest normalne i naturalne - powiedział Dera.

- Jeżeli te prace się zakończą, jeśli te uzgodnienia się zakończą, to na pewno ze strony pana prezydenta nie bezie żadnego blokowania awansów generalskich, tylko te osoby zostaną awansowane - zapewnił.

- Proces uzgadniania i ustalania jeszcze trwa - dodał minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA