REKLAMA

Andrzej Duda miał nie mieć zapiętych pasów w czasie wypadku na A4

 • Autor: GP
 • 05 kwietnia 2016 13:41
Andrzej Duda miał nie mieć zapiętych pasów w czasie wypadku na A4 Z racji wykonywanych obowiązków funkcjonariusze BOR mogą nie zapinać pasów, co jednak nie dotyczy osoby chronionej. (fot.:pixabay.com)

Dwa źródła zbliżone do BOR przekazały informację, że w czasie marcowego wypadku na A4 prezydent Andrzej Duda mógł nie mieć zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Według informacji, które podał "Fakt", prezydent Andrzej Duda w czasie wypadku na A4, który miał miejsce 4 marca, nie miał zapiętych pasów. Gazeta potwierdziła tę informację w dwóch niezależnych źródłach.

BOR miało ukryć tę informację w czasie przeprowadzonego w marcu dochodzenia wyjaśniającego.

Funkcjonariusze BOR zastrzegali, że w funkcjonowaniu biura istnieje niepisana zasada, że na krótkich dystansach nie zwraca się uwagi ochranianym, by zapinali pasy, ale przy dłuższych trasach już tak. Do takiej kategorii musiała należeć trasa do Wisły, w czasie której doszło do wypadku.

Przeczytaj: Lider PSL chce nowego zespołu ds. ŚDM

Prawo przewiduje, że funkcjonariusze BOR podczas wykonywania czynności służbowych, są zwolnieni z obowiązku zapinania pasów. Jednak osoba, która jest ochraniana nie podlega temu zwolnieniu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy ma zaświadczenie lekarskie o tym, że nie może zapinać pasów bezpieczeństwa w pojazdach ze względu na problemy lub wskazania zdrowotne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • ada 2016-04-06 13:26:09
  ble ble ble ,a od spodnik pasek był zapięty? nie karmcie nas bzdurnymi "rewelacjami"
 • j-agat 2016-04-06 10:36:51
  Zaprzestańcie już wymyślać te bzdury dotyczące wypadku Prezydenta.Wyraźnie widać,że chozi wam tylko aby temat nie schodził z afisza.Jacy jesteście ubodzy itelektem !!
 • Kajetan 2016-04-06 00:28:21
  Będą to wałkowac jak Smoleńsk i okaże się że było słychać strzały a w oponie była bąba.(...)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA