REKLAMA

Andrzej Duda: Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia

  • Autor: PAP/JS
  • 05 marca 2018 18:28
Andrzej Duda: Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia Prezydent podziękował mieszkańcom Środy Wielkopolskiej za to, że "tak pięknie przyczyniają się do budowy Polski" (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne - powiedział prezydent Andrzej Duda w Środzie Wielkopolskiej.

Podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej, prezydent wskazał na "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię". "To przede wszystkim odwaga młodych (aby) mieć dzieci, ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka" - mówił Andrzej Duda.

Wyraził satysfakcję, że oprócz tego, że władze lokalne prowadzą politykę prorodzinną, także "polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, taką która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne".

"Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 Plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie Plus, który - wierzę w to - dużej części młodych ludzi w Polsce da szansę na mieszkanie" - powiedział Andrzej Duda.

"To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia, żeby wynagrodzenia były wyższe, żeby prowadzona była skuteczna i mądra polityka prorodzinna, bo to dla mnie oznacza nowoczesne państwo" - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej.

Jak dodał, "nowoczesne państwo" to takie, "które dba o swoich obywateli, bo wtedy oni także o nie dbają".

Prezydent podziękował mieszkańcom Środy Wielkopolskiej za to, że "tak pięknie przyczyniają się do budowy Polski". "Wierzę w to, że (Polska) będzie się rozwijała, wierzę, że będziemy żyli w tej Polsce na coraz wyższym poziomie" - oświadczył Andrzej Duda.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Artur 2018-03-05 23:09:46
    Tak, to ja się pytam, gdzie jest ta obiecana wolna kwota od podatku?Jak długo i jakim prawem, poseł ma tak wysoką kwotę wolną od podatku. ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA