REKLAMA

Andrzej Duda: Najbardziej zależy mi na moich rodakach

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2018 19:18
Andrzej Duda: Najbardziej zależy mi na moich rodakach Prezydent wraz z małżonką wziął udział w uroczystości 200-lecia nowosądeckiego liceum im. Jana Długosza (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)-++

W swojej pracy politycznej, swojej służbie prezydenckiej zawsze powtarzam jedno - najbardziej zależy mi na moich rodakach – podkreślił prezydent Andrzej Duda w Nowym Sączu podczas spotkania z mieszkańcami miasta.

"Moim wielkim dążeniem jest staranie, aby poprawić byt ludzi. Część zobowiązań udało się zrealizować. Byłem z państwem w czasie kampanii wyborczej. Jak dziś pamiętam nasze spotkanie na nowosądeckim rynku pod ratuszem, to było 12 kwietnia 2015 roku, na miesiąc przed pierwszą turę wyborów. Mówiliśmy wtedy o tym, jakie są plany, mówiłem państwu wtedy o tym, że wierzę w to, że uda się zrealizować program 500 plus, mówiłem o tym, że jestem przekonany, że trzeba obniżyć wiek emerytalny i wszystko to zostało zrealizowane" - wspominał prezydent.

Prezydent podkreślił, że obniżenie wieku emerytalnego jest problemem dla ZUS-u i dla budżetu państwa, podobnie jak program 500 plus, ale - jak dodał - "ważniejsze było, to żeby zrealizować zobowiązania wobec ludzi, a przede żeby pomóc polskim rodzinom i to mieliśmy na względzie".

"Wierzę w to, że rząd będzie nadal pracował, a ja będę nadal mógł wspierać go w takich programach jak choćby program Mieszkanie plus. Mam nadzieję, że zostanie on szybko zrealizowany, i że obok programu 500 plus, będą także mieszkania dla młodych ludzi, łatwo dostępne, które pozwolą śmiało i swobodnie wychowywać dzieci, które pozwolą patrzeć bardziej optymistycznie w przyszłość" - powiedział do sądeczan Andrzej Duda.

Wcześniej prezydent wraz z małżonką wziął udział w uroczystości 200-lecia nowosądeckiego liceum im. Jana Długosza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz 2018-03-02 20:35:45
    A ja myślę, że Pan Prezydent mówiąc tu "moi Rodacy", mówi: w domyśle "części" Rodaków mówię NIE. To jednak tzw. "pół biedy", gorzej, gdy Pan Duda obraża Państwo w którym mieszkamy, a tak jest gdy się hołubi jakieś "programy", które, suma summarum, przynoszą Nam wszystkim znaczne kłopoty, w tym finansowe, z ich beneficjentami włącznie. Ale, to i tak wyjdzie, jak przysłowiowe "szydło z worka", mówiąc ulubionym slangiem kojarzeniowym obywateli, w której to dziedzinie "szkolą" się intensywnie politycy. Kim jest Prezydent co Konstytucji własnego Kraju nie przestrzega? Anty-Prezydentem? Bardzo możliwe, bowiem historia zna podobne przypadki. Byli nawet Anty-Papieże, to co dopiero jacyś "cywilni urzędnicy" rządzący tylko "masami" i ich bytem codziennym... A co do M+, to oczywiste jest, że rządzący kłamali mówiąc, ze likwidują "eksmisję na bruk", a potem wpisali ją do swojej "niezbędnej ustawy" tegoż "programu. Aby "zagłuszyć" pytania, załatwili to odnośnikiem do innej ustawy, ale, być może o to chodzi, aby Rodacy byli... szczęśliwi. Zgodnie z zasadą: mniej wiesz, szczęśliwszy być możesz...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA