REKLAMA

Andrzej Duda: Narzucanie kwot uchodźców jest polityką błędną

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwietnia 2017 10:20
Andrzej Duda: Narzucanie kwot uchodźców jest polityką błędną Nie możemy zmuszać imigrantów do tego, żeby przebywali na stałe w tym, czy innym kraju - uważa prezydent (Andrzej Duda fot.prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda uważa, że narzucanie jakichkolwiek kwot dotyczących uchodźców jest polityką błędną.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski był we wtorek (11 kwietnia) pytany w programie TVP 1, czy Polska powinna zmienić strategię w sprawie przyjmowania imigrantów.

Magierowski podkreślił, że prezydent Andrzej Duda nie zmienił zdania w tej sprawie i uważa, że "narzucanie jakichkolwiek kwot w tym obszarze jest polityką błędną". Jak mówił, nie możemy zmuszać imigrantów do tego, "żeby przebywali na stałe w tym, czy innym kraju".

Czytaj też: Polska będzie musiała przyjąć uchodźców?

"Pan prezydent zwracał często uwagę na to, że właśnie tego typu działanie byłoby sprzeczne z prawami człowieka" - dodał szef prezydenckiego biura prasowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Iza 2017-04-11 10:55:10
    Wszyscy wiemy o co chodzi- nie chcemy uchodzcow i tyle..... reszta, to szukanie slusznych i mniej slusznych argumentow!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA