REKLAMA

Andrzej Duda: Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lutego 2018 15:41
Andrzej Duda: Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia Prezydent zapewnił o wsparciu dla programów, które są i będą realizowane dla poprawy kondycji funkcjonowania polskiej służby zdrowia. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia; wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim lekarzy - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Łodzi w uroczystościach z okazji Światowego Dnia Chorego.

Prezydent wraz z małżonką odwiedził we wtorek Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z okazji Światowego Dnia Chorego.

Podczas spotkania z personelem Instytutu podkreślił, że jest to wysokospecjalistyczna placówka należąca do "absolutnej polskiej czołówki". Oświadczył, że Światowy Dzień Chorego jest najlepszą okazją do podziękowania tym, "którzy na co dzień pochylają się nad cierpiącymi i chorymi".

"Chciałbym podziękować Państwu za tą wielką służbę bliźniemu, którą na co dzień swoją pracą realizujecie, bardzo często pracą w trudnych warunkach, bardzo często też pracą ponad siły" - powiedział prezydent.

"Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia, wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim mamy w Polsce niedosyt lekarzy, bo niestety bardzo wielu Państwa kolegów, koleżanek, wyjechało za granicę" - dodał.

Prezydent zapewnił o wsparciu dla programów, które są i będą realizowane dla poprawy kondycji funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, który także był obecny w Łodzi, powiedział, że potrzeba debaty, w jakim kierunku iść w obszarze ochrony zdrowia. "Tej debaty, spokojnej, dzisiaj nam szczególnie potrzeba. Powinniśmy wypracować modele, które będą najlepsze dla naszych pacjentów. Dla nas wszystkich. Zawsze powtarzam, że wszyscy jesteśmy, będziemy, albo byliśmy pacjentami" - oświadczył.

Zaznaczył, że ustanowienie dnia chorego było po to, aby pochylić się nad cierpiącymi, pochylić się nad pacjentami. Zwrócił się też do pracowników służby zdrowia oraz wolontariuszy. "Życzę Państwu, aby ta praca, pasja, której się poświęcacie, kosztem waszych rodzin, kosztem waszego czasu wolnego, dawała Wam satysfakcję i radość" - mówił minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Cyborg28 2018-02-13 16:38:32
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia... " - tako powiedział PAD. Otóż mam wątpliwości, czy tak jest. Jako 11-latek z narażeniem życia pomagałem żydowskim uciekinierom w nielegalnym przekraczaniu okupacyjnej granicy na Sanie. Znajomy pan Nowak został z tego powodu zastrzelony na miejscu. Ja życia nie straciłem, tylko zdrowie wskutek poharatania sobie nóg na drutach kolczastych. Do dziś cierpię na tzw. "pozakrzepowe zapalenie naczyń", które uszkodziło mi zastawki w żyłach nóg i sercu. Miesiąc temu skrzep oślepił mi prawe oko. Prywatne wizyty lekarskie i zabiegi są horrendalnie wysokie wobec emerytury, a waloryzacja wręcz śmieszna. Są pieniądze dla UPA-iny, czy islamistów, ale dla takich jak, ja - nie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA