REKLAMA

Andrzej Duda: Źle się stało, że nowela ustawy o IPN została przyjęta w takim momencie

  • Autor: PAP/rs
  • 12 marca 2018 06:47
Andrzej Duda: Źle się stało, że nowela ustawy o IPN została przyjęta w takim momencie (Fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci i Ofiarach Holokaustu - mówi prezydent Andrzej Duda.

"Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. to jest dbanie o polską racje stanu. Po to nas wybrano" - zaznaczył prezydent w "Dzienniku Gazecie Prawnej" .

Prezydent nazywa fake newsami informacje, że on i premier Mateusz Morawiecki nie będą wpuszczani do białego Domu. "Administracja amerykańska oficjalnie i nieoficjalnie dementuje te plotki" - powiedział.

Na pytanie, czy rozmawiał z Amerykanami o noweli ustawy o IPN Andrzej Duda odpowiedział: "Nie. Nie poruszył tej kwestii ani prezydent Donald Trump w czasie naszych rozmów w Warszawie, ani sekretarz stanu Rex Tillerson podczas naszego niedawnego spotkania w Belwederze". W dalszej części rozmowy dodał, że "byłby szczerze zdziwiony, gdyby nasze strategiczne relacje ze stanami Zjednoczonymi uległy pogorszeniu w związku z jednym przepisem".

Andrzej duda mówi także, że w przypadku noweli ustawy o IPN nie rozważał weta. "To nie wrzawa decyduje, czy dana ustawę podpisuje czy nie. Decydują powody merytoryczne" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA