REKLAMA

Andrzej Grzegrzółka: Zgłoszenia kandydatów do KRS - na etapie sprawdzania

  • Autor: PAP/JS
  • 02 lutego 2018 19:06
Andrzej Grzegrzółka: Zgłoszenia kandydatów do KRS - na etapie sprawdzania W ubiegły wtorek upłynął termin zgłaszania kandydatów na członków KRS; do Sejmu wpłynęło ich 18. (fot. pixabay.com)

Zgłoszenia kandydatów do KRS są na etapie sprawdzania i kompletowania dokumentów - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Nazwiska zgłoszonych sędziów zostaną "niezwłocznie" upublicznione po wypełnieniu wszystkich formalności - dodał.

"Zgłoszenia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa są na etapie sprawdzania i kompletowania dokumentów" - powiedział Grzegrzółka. Jak zaznaczył, Kancelaria Sejmu oczekuje m.in. na korespondencję od prezesów sądów dot. sędziów-kandydatów.

Dyrektor CIS wskazał, że wszystko przebiega zgodnie z przepisami ustawy. "Po wypełnieniu opisanych w niej formalności, personalia kandydatów do KRS będą niezwłocznie upublicznione. Postępujemy zgodnie z procedurami i w poszanowaniu przyjętych reguł" - oświadczył Grzegrzółka.

Czytaj też: Nowoczesna chce poznać listę kandydatów na członków KRS

Z nieoficjalnych ustaleń - w źródłach w sejmowej kancelarii - wynika, że nazwiska kandydatów do KRS będą podane w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Grzegrzółka nie skomentował tych informacji.

W ubiegły wtorek upłynął termin zgłaszania kandydatów na członków KRS; do Sejmu wpłynęło ich 18.

Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o KRS wyboru 15 członków KRS-sędziów na wspólną czteroletnią kadencję dokonuje Sejm - dotychczas wybierały ich środowiska sędziowskie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA