REKLAMA

Andrzej Grzegrzółka: Zmiana trybu pracy posłów na razie wyłącznie propozycja

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2017 16:54
Andrzej Grzegrzółka: Zmiana trybu pracy posłów na razie wyłącznie propozycja Według dyrektora CIS ewentualne zmiany w harmonogramie prac Sejmu, mogłyby "dobrze wpłynąć" na jakość pracy Izby (fot. Sejm/twitter)

Pomysł marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ws. wprowadzenia trzytygodniowego trybu pracy posłów, to na razie wyłącznie propozycja - podkreślił dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak ocenił, ewentualne zmiany mogłyby "dobrze wpłynąć" na jakość pracy Izby.

O tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym poinformowała "Rzeczpospolita". Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi - pracy w komisjach, a trzeci - pracy posłów w terenie. "Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni, co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć" - czytamy w artykule "Rz".

Grzegrzółka odnosząc się do doniesień dziennika, podkreślił, że "na razie nowe rozwiązania mają charakter wyłącznie propozycji".

Według dyrektora CIS ewentualne zmiany w harmonogramie prac Sejmu, mogłyby "dobrze wpłynąć" na jakość pracy Izby, kalendarz aktywności posłów i frekwencję podczas pracy w komisjach i na sali plenarnej. "Kluczowe pozostaje zapewnienie jak najlepszej organizacji pracy Izby" - wskazał Grzegrzółka.

O propozycję Marka Kuchcińskiego, pytany był na konferencji prasowej marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Według niego idea wprowadzenia trzytygodniowego trybu pracy posłów jest bardzo ciekawa. Oświadczył, że ją popiera. W jego ocenie, zmiany zmobilizują parlamentarzystów m.in. do lepszej pracy w terenie i w komisjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA