REKLAMA

Anja Rubik: Chętnie spotkam się z szefową MEN, by rozmawiać o edukacji seksualnej

  • Autor: PAP/JS
  • 23 listopada 2017 21:58
Anja Rubik: Chętnie spotkam się z szefową MEN, by rozmawiać o edukacji seksualnej "Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie ze strony pani minister " - napisała Anja Rubik (fot. youtube.com)

Modelka i inicjatorka kampanii dot. edukacji seksualnej #sexedpl Anja Rubik wyraziła - za pośrednictwem mediów społecznościowych – chęć spotkania z szefową MEN Anną Zalewską, która zadeklarowała gotowość rozmowy w resorcie na temat tej edukacji w szkołach.

"Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie ze strony pani minister Zalewskiej do rozmowy na temat edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie znam doskonale. To właśnie one, a także dochodzące do mnie relacje na temat praktyki nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach, skłoniły mnie do zainicjowania akcji #SexedPL" - napisała modelka w mediach społecznościowych.

Dodała, że wspólnie z gronem ekspertów, zaangażowanych w kampanię, chętnie spotka się z szefową MEN, "aby porozmawiać na temat niskiego poziomu świadomości seksualnej młodych Polek i Polaków, oraz roli i odpowiedzialności systemu edukacji w tym zakresie".

"Jestem przekonana, że obowiązkiem świeckiej szkoły jest przekazanie młodym ludziom kompetentnej, naukowej wiedzy na ten temat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wygląda rzeczywistość. Pani Minister, spotkajmy się jak najprędzej i rozpocznijmy wolny od uprzedzeń dialog" - napisała Rubik.

Szefowa MEN w RMF FM była pytana o akcję edukacyjną #sexedpl, która ma na celu przekazywanie wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą seksualnością człowieka.

"Anję Rubik znam z telewizji - to piękna i słynna na całym świecie modelka - natomiast samej akcji niestety nie znam" - powiedziała szefowa MEN. "Oczywiście edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego fizyczność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie trwa w Polsce od 16 lat" - stwierdziła.

Zalewska na antenie zaprosiła Rubik do wizyty w ministerstwie. "Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i (...) z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności" - zadeklarowała.

Kampania #sexedpl skierowana jest głównie do osób młodych i ich rodziców. W projekcie, który składa się z kilkunastu krótkich filmów wideo, bierze udział wiele osób znanych ze świata kultury i showbiznesu m.in. oprócz Rubik, także Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Małgorzata Szumowska, Dorota Masłowska, Monika Brodka, Robert Biedroń, Sebastian Fabijański i Roma Gąsiorowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA