REKLAMA

Anna Zalewska: Matura musi być trudniejsza

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 czerwca 2016 11:24
Anna Zalewska: Matura musi być trudniejsza - Matura musi być trudniejsza. Musi być inny poziom, dlatego, że chcemy kształcić ogólnie - mówiła minister edukacji Anna Zalewska (fot. MEN)

• Matura musi być trudniejsza. Musi być inny poziom, dlatego, że chcemy kształcić ogólnie - mówiła minister edukacji Anna Zalewska.
• Na ten moment, nie ma decyzji, czy egzamin po 8 klasie będzie przeprowadzany na koniec szkoły podstawowej, czy jako wstępny do liceów - dodała.

Minister w wywiadzie "Jeden na jeden" w TVN24 pytana była o egzaminy po ukończeniu 8-letniej szkoły podstawowej oraz maturę.

Stwierdziła, że na razie nie będzie zmian, jeśli chodzi o funkcjonowanie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co, jak zaznaczyła, oznacza, że egzaminy nadal będą przeprowadzane. Zapowiedziała jednak, że zostaną inaczej ułożone.

Czytaj też: MEN podsumowało debaty o edukacji. Zawodówki znikną, co z gimnazjami?

Na ten moment, jak mówiła, nie ma decyzji, czy egzamin po 8 klasie będzie przeprowadzany na koniec szkoły podstawowej, czy jako wstępny do liceów.

 - Wszystko wskazuje, że będzie to jednak egzamin zewnętrzny: język polski, historia, matematyka i język obcy, ale z ustnymi egzaminami wewnętrznymi - dodała.

Pytana natomiast o maturę, oceniła, że będzie ona trudniejsza. - Musi być trudniejsza. Musi być inny poziom, dlatego, że chcemy kształcić ogólnie - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA