REKLAMA

Anna Zalewska, MEN, plany edukacyjne. Politycy i nauczyciele komentują

  • Autor: GP
  • 27 czerwca 2016 13:01
Anna Zalewska, MEN, plany edukacyjne. Politycy i nauczyciele komentują Minister Anna Zalewska w czasie inauguracji Ogólnopolskiej Samorządowej Debaty Oświatowej. (fot.:twitter.com/MEN_GOV_PL)

• W poniedziałek (27 czerwca) minister Anna Zalewska referowała plany MEN na rok szkolny 2017/2018 i na kompleksową reformę edukacji.
• Minister zapowiedziała najważniejsze kroki, które będą też realizacją obietnicy wyborczej PiS. Powrócił temat likwidacji gimnazjów i czteroletniego liceum.
• Propozycjom resortu przyklasnęli politycy zaplecza parlamentarnego, ZNP czeka na szczegóły, a opozycja jest sceptyczna.

Minister Anna Zalewska prezentowała w poniedziałek (27 czerwca) najważniejsze propozycje MEN dla polskiego systemu edukacji. Miejscem prezentacji było Centrum Kulturalno-Kongresowe w Toruniu.

Wśród zmian, które chce wprowadzić resort, są zmiany w zawodówkach, zmiany w egzaminie maturalnym i np. szerokopasmowy internet w placówkach edukacyjnych.

Do najważniejszych propozycji MEN należą likwidacja gimnazjum i przywrócenie czteroletniego liceum.

Więcej o likwidacji gimnazjum przeczytasz tutaj.

Proponowane zmiany, choć część cieszy nauczycieli, doczekały się też słów krytyki ze strony osób pracujących w oświecie. Politycy opozycji, zwłaszcza ci którzy kierowali resortem w ubiegłych latach, jak i ci żywo zainteresowani tematem, komentowali wystąpienie minister w internecie.

Marzena Machałek z PiS jest bardzo pozytywnej myśli.

Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego ma inną optykę na plany MEN. W swojej gorącej ocenie podkreśla, że to samorządy zapłacą za nowe pomysły ministerstwa.

Na jeszcze inne kwestie zwraca uwagę poseł Krystyna Szumilas. Polityk była do 2013 roku ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Katarzyna Hall, która Krystynie Szumilas oddawała resort edukacji, wdała się w polemikę z obecną minister. Zarzuciła jej też manipulację.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA